Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Ubezpieczenie/ jakie auto?/ Zmiany w prawie jazdy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Prawo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przygas

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 8:35 pm    Temat postu: Ubezpieczenie/ jakie auto?/ Zmiany w prawie jazdy? Odpowiedz z cytatem

Witam, z racji tego, ze mam zamiar zrobic prawo jazdy w najblizszym czasie, mam pytanie co do ubezpieczenia samochodu. Slyszalem, ze sa jakies kategorie aut, jedna jest tansza od drugiej, nie orientuje sie w ogole w tym temacie, dlatego tutaj nasuwa sie moje pytanie, jakie wybrac auto jako pierwsze auto? Chodzi mi o to zeby nie bylo drogie ubezpieczenie, samochod do okolo 1000 funtow, dodam ze auto bylo by ubezpieczone na mojego brata ktory ma 21 lat i tez bylby nowym kierowca i ja bylbym jako 2 kierowca (ukonczone 18 lat). Chodzi mi poprostu o to jakie typy samochodow sa najtansze wzgledem ubezpieczenia.

Drugie pytanie to czy maja nadchodzic jakies zmiany w angielskim prawie jazdy? Gadalem z paroma anglikami i ci powiedzieli mi, ze czytali gdzies, ze od Pazdziernika maja wchodzic zmiany w prawie jazdy tj. bedzie trzeba miec wyjezdzone 30 godzin z instruktorem, szukalem po necie ale nic nie znalazlem na ten temat, moze ktos z was cos slyszal? Bo jesli to prawda, to prawo jazdy w angli nie bylo by juz takie tanie. Przypuszczajac ze jedna godzina po promocyjnej cenie wynosi 15 F, razy 30 godzin daje nam kwote 450 F, do tego dochodza rowniez ceny egzaminow. Z gory dzieki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
traveler

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Male autko z malym silnikiem. Zwroc uwage na grupe ubezpieczniowa wybranego modelu, nizsza grupa - nizsze ubezpieczenie. Kupujac ubezpieczenie dobrze sprawdz oferty, jest bardzo duza rozbieznosc cenowa pomiedzy poszczegolnymi firmami ubezpieczeniowymi.
Powrót do góry
Reddbull

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Tak, jak pisze traveler jest niestety tylko w teorii. Przynajmniej jesli chodzi o mlodych kierowcow. Osobiscie sprawdzilem dziesiatki modeli samochodow i nie zawsze niestety jest tak, ze mniejsze auto i mniejsza grupa ubezpieczeniowa gwarantuja nizsza cene ubezpieczenia. W moim przypadku problemem byl takze wzrost jak i nr buta Smile W auta takie jak Clio (po 2001r) czy stare corsy, seicento itp, po prostu sie nie miescilem. Zauwazylem tez, ze starsze samochody sa tansze w ubezpieczeniu, tzn. Fiat Punto 1.2 ELX 8v z 2000 byl ok £200 tanszy w ubezpieczeniu niz ten sam model, o tej samej wartosci z roku 2002. Byla jedna rzecz, ktora zdziwila mnie jeszcze bardziej. Ubezpieczenie na Volvo S80 2.4 170bhp mialoby byc tansze niz na Corse 1.4 Sxi. Wartosci aut, ktore porownywalem byly zblizone. Wydaje mi sie, ze chodzi tez o 'renome' danego samochodu. Wiadomo, ze mniejsze auto beda bardziej popularne wsrod mlodych kierowcow. Co za tym idzie, wiecej bedzie tez wypadkow w ktorych uczestniczyly beda dane samochody. Stad wyzsze skladki. Najtansze quotes jakie znalazlem na siebie dotyczyly: VW Golf 2001' 1.4 S (ok 1050f), VW Golf 1.6 SE(ok 1150), VW Bora 2.0 Sport(ok 1150f) i ciutke drozsza byla Bora 1.6 SE (ok 1250). Japonczyki (szczegolnie hondy) byly zawsze bardzo drogie. Najtansza byla Toyota Yaris 1.3 SR z 99r - 950f. Zwykla Yaris 1.0 z 2002 juz 1200f. Jak sam widzisz ceny sa naprawde zroznicowane i niekoniecznie wazna jest grupa ubezpieczeniowa. Staraj sie unikac aut typu gti, sporting, mg i innych hot hatch bo sa z reguly strasznie drogie do ubezpieczenia. Na golfa 1.8GTi (150) z 2001 najtansze ubezpieczenia mialoby mnie kosztowac £5300. A z drugiej strony bora 2.0 sport bylaby tansza niz 1.6 se?! Z tego co pamietam Renault Clio 1.2 Expression (2001 -->) bylo tez dosyc tanie (ponizej £1000). Innych aut takich jak matiz, micra, stare corsy, punto, ibizy nawet nie sprawdzalem bo i tak sie nie wcisne Smile

Wyprobowalem tez sporo stron:
www.moneysupermarket.com
www.confused.com
www.gocompare.com

Ale najtansze okazaly sie:
www.4youngdrivers.co.uk
www.comparethemarket.com

W obu najtansza ubezpieczalnia/ broker to BG Insurance i Kwik Fit

Jesli chodzi o test to faktycznie od pazdziernika test praktyczny ulega zmianie

Cytat:
From 4 October 2010 you will only be asked to complete one reverse exercise.

From 4 October 2010, your practical driving test will include approximately ten minutes of independent driving. This is designed to test your ability to drive unsupervised, and make safe decisions without guidance.

Wszystko masz opisane tutaj --> http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/LearnerAndNewDrivers/PracticalTest/DG_4022540

Do tej pory musiales wykonac 2 manewry. Teraz bedzie 1 ale za to wiecej jazdy. Z tego co sie orientuje wiecej zmian nie ma... Nie slyszalem tez zeby bylo trzeba robic 30 lekcji !? Jakis mit chyba Razz

Co do grup ubezpieczeniowych, jak i innych informacji o wybranych samochodach, polecam www.parkers.co.uk. Tam masz doslownie wszystkie czego tylko mozesz potrzebowac.

Jesli bedziesz chcial praktykowac na swoim samochodzie to najtanszym ubezpieczeniem dla learner drivers jest http://www.collingwoodlearners.co.uk/

Na poczatku musisz wykupic polise na miesiac a potem zaleznie od potrzeb na nie musisz wykupowac polisy w ogole lub tez mozesz sie ubezpieczyc jednorazowo na tydzien, miesiac lub 2 miesiace. Ceny sa naprawde niezle i nie sadze zebys znalazl gdziekolwiek nizsze... Poza tym malo ktora firma zezwoli Ci na dopisanie sie na tydzien, potem zrezygnowanie i ponowne dopisanie sie do polisy. A nawet jesli pozwola, bedzie to zapewne drogie.

Powodzenia zycze Smile
traveler

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, podalem tylko teoretyczny skrot. Ubezpieczenie samochodu w UK to bardzo indywidualna sprawa, jak garnitur szyty na miare. Kazdy musi po prostu sprawdzic jaka oferta ubezpieczeniowa bedzie walsnie dla niego najlepiej dopasowana. Powodzenia.
Powrót do góry
Przygas

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki, te info przyda mi sie na bank Smile
Powrót do góry
deos

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiscie mam prawo jazdy dopiero niespelna rok i od kilku miesiecy jezdze duzym Maserati z silnikiem o pojemnsci 4.2 litra. Ubezpieczenie (fully comprehensive) kosztuje mnie 1150 funtow na rok.

Wczesniej mialem Mercedesa c-klase z silnikiem 1.8L i ubezpieczenie wynioslo mnie 950 funtow... Roznicy duzej nie ma.

Zanim zdalem egzamin i jezdzilem tym samym Mercedesem z elkami na provisionalnym prawku, ubezpieczenie kosztowalo mnie 1600 funtow na rok a na wiekszy samochod (np. e-klase, nie mowiac juz o Maserati) nie bylo zadnego ubezpieczenia (zaden ubezpieczyciel nie chcial mnie ubezpieczyc, wychodzilo zero rezultatow u Meerkata i na Confused.com). Dlatego musialem kupic tamtego Mercedesa - to byl najlepszy samochod, ktory bylem w stanie ubezpieczyc na siebie.

Koles w Direct Line (w Direct Line swoja droga nie chcieli mnie ubezpieczyc nawet na tego Mercedesa) mowil mi przez telefon zapytany jaki samochod jestem w stanie ubezpieczyc na provisionalnym prawku, ze najlepszy bedzie Ford Focus, Fiesta, czyli cos malego, bardzo popularnego i o malym litrazu.

Drugie pytanie: zmiany w prawku - nic sie na razie nie szykuje, jazdy pozostaja nieobowiazkowe, wystarczy isc na egzamin w swoim samochodzie.
Hope it helps.
Powrót do góry
Reddbull

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deos szczerze gratuluje posiadania takiej bryki Smile ale ta twoja odpowiedz ani pomocna ani prawdziwa. Co do zmian otworz linka z poprzedniego posta i przeczytaj bo zakladam, ze po ang cos rozumiesz. Poza tym prosze podaj mi namiary na Twoja ubezpieczalnie... jeden z moich znajomych, 42 letni anglik, ktory posiada prawko na pewno dluzej niz rok (znam go 4 lata i caly czas jezdzi, wiec zakladam, ze ma Smile ) Ma wiele ciekawych samochodow w tym Porsche Cayenne Turbo i byl zachwycony kiedy obnizyli mu skladke na 1500f. Ciekaw wiec jestem, gdzie taka okazje wyrwales. Ciekawe co na mojego skormnego leonika zaproponuja Rolling Eyes

p.s
Jaki masz excess jesli mozna wiedziec?
Baggins

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przeczytasz ten post http://www.leeds-manchester.pl/forum/viewtopic.php?t=8596&highlight=

to przy excessie 3000 wszystko jest mozliwe
chomik

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reddbull napisał:
deos szczerze gratuluje posiadania takiej bryki Smile ale ta twoja odpowiedz ani pomocna ani prawdziwa. Co do zmian otworz linka z poprzedniego posta i przeczytaj bo zakladam, ze po ang cos rozumiesz. Poza tym prosze podaj mi namiary na Twoja ubezpieczalnie... jeden z moich znajomych, 42 letni anglik, ktory posiada prawko na pewno dluzej niz rok (znam go 4 lata i caly czas jezdzi, wiec zakladam, ze ma Smile ) Ma wiele ciekawych samochodow w tym Porsche Cayenne Turbo i byl zachwycony kiedy obnizyli mu skladke na 1500f. Ciekaw wiec jestem, gdzie taka okazje wyrwales. Ciekawe co na mojego skormnego leonika zaproponuja Rolling Eyes

p.s

Do DEOS:

Wlasnie ja z podobnym pytaniem - mam maly samochodzik 1.4 z 2005 warty ok 3000 L i za pelne ubezpieczenie place ok 600 L rocznie a prawko mam juz 12 lat i jakies znizki do tego. Gdzie znalazlez taka tania ubezpieczalnie, bo chce kupic cos ciut wiekszego ale boje sie oplat wlasnie. No i moj facet dopiero zdal prawko i nawet na samochod w stylu Corsy wszedzie chca duzo wiecej!!!

Dzieki za pomoc
Przygas

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reddbull napisał:

p.s

A mozesz cos wiecej powiedziec o tym leonie? rocznik, litraz itd? No i ile cie wyniesie jak juz bedziesz wiedzial. Dzieki.
Powrót do góry
Reddbull

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygas napisał:
A mozesz cos wiecej powiedziec o tym leonie? rocznik, litraz itd? No i ile cie wyniesie jak juz bedziesz wiedzial. Dzieki.

Leona kupilem 2 dni temu i szukam wlasnie ubezpieczenia- 2004r 1.6se. Najtansze do tej pory to £1458, przy jednorazowej platnosci. W ratach wychodzi w sumie £1700 jakos czyli strasznie drogo. Mam juz dosyc szukania tych ubezpieczen... Co godzine inna quote podaja... a BG insurance okazuje sie straznie malo zorganizowany... Aha i pamietaj zeby przy zakupie sprawdzic najpierw czy jest jakies quidco. Kwik fit oferuje jakos ok. £50 cashback. Wiekszosc ubezpieczalni oferuje jakis cashback.

Pozdrawiam
GAWEL

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Red moze tutaj znajdziesz odpowiednia oferte

http://www.nfumutual.co.uk/index.htm
Reddbull

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Gawel, sprawdze sobie Mr. Green
Reddbull

PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybki update Smile Strona www.4youngdrivers.co.uk od kilku dni cos dziwnie chodzi i pokazuje tylko oferty kilku firm. Najtansza okazala sie dla mnie www.comparethemarket.com i BG Insurance ---> Aviva. Ubezpieczenie kosztuje mnie jakos £1252.

Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Prawo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: