Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Pytania nowoprzyjezdnych osób
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablokgb

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie czy agencja PMP jeszcze funkcjonuje? Byłem dziś na Dewsbury i nie moglem jej znaleźć. Obszedłem całą okolicę Dewbury tam gdzie powinien być numer 116 i nie znalazłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
nasturcja

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba istnieje, skoro na budynku wisi szyld. wg widoku ulicy z google, link poniżej. Kliknij na oznaczenie A, dopisz 116 przed nazwą ulicy i wpisz dowolną nazwę ulicy w Leeds, w drugiej linijce. Potem będzie widoczny budynek, w którym znajduje się PMP. Dojazd z centrum Leeds autobusami linii 2, 3/3A. Przystanek, z którego należy wysiąść, żeby dojść do PMP, znajduje się po drugiej stronie ulicy i jest widoczny na zdjęciu.

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&rlz=1G1GGLQ_PLPL329&q=Dewsbury+Road+leeds+uk&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Dewsbury+Rd,+Leeds,+UK&gl=pl&ei=0Cw7TJynC4P6swOAlMnbCg&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBgQ8gEwAA
Powrót do góry
Red

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bolek napisał:
glass collection to po prostu zbieranie szklanek/sprzątanie + uzupełnianie braków na barze, praca często w godzinach nocnych do 4-6 rano, więc często wykonywana "na czarno" w lecie

nasturcja, bardzo się mylisz z tym, że nikogo nie będzie obchodzić posiadanie wrs czy nin-u - po miesiącu pracy, jeśli wpadnie im kontrola, mogą dostać bodajże do 5000 F za brak wrs/zatrudnianie nielegalnego, co do nin-u to część agencji, oczywiście niesłusznie, uważa posiadanie nin-u za równoznaczne z posiadaniem prawa do legalnej pracy w UK i odmawia rejestracji delikwentom bez owego numeru

ps.: ale, jak to w życiu, wszystko można ominąć...

Ja bym z tym omijaniem byla ostrozna. Bo wiadomo, jak jest dobrze, to ok. Ale po co po dwoch miesiacach takiej pracy na czarno pisac na forum: "szef nie wyplacil mi dwoch ostatnich pensji, pracowalem bez umowy, co moge zrobic zeby odzyskac kase..." Oczywiscie nie mowie, ze jest tak zawsze, tylko doradzam ostroznosc Wink

Co do konta, to kiedys byla mozliwosc "uzyczenia" konta jakiegos znajomego. Moja znajoma tak robila, jak przyjezdzala tu tylko na wakacje dorabiac sobie. Niektore agencje wymagaly takiego papierka od wlasciciela konta, ze zezwala on na to (dostawalo sie w agencji specjalny druk do wypelnienia), nie wiem jednak czy to dalej funkcjonuje.

I jeszcze tak mi rzyszlo do glowy, z jesli bedziesz pablokgb wyrabial ten WRS to warto dokumenty wyslac specjalna przesylka (koszt zdaje sie ok. 5£). Wtedy bardzo szybko dokumenty wracaja.

Powodzenia Smile
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, ale za Chiny nie widzę nigdzie szyldu PMP. Dzisiaj też go nie widziałem. W pobliżu skrzyżowania znajduje się firma PM ale nie PMP.
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałeś widok ulicy wg google tak, jak Ci napisałam? Jeśli tak, to niemożliwe, żebyś nie zauważył tego szyldu na zdjęciu. Specjalnie dla Ciebie dzisiaj je znalazłam. Przejdę się tam jutro, jak szyld dalej będzie wisiał, to dam Ci znać. Ta firma, o której piszesz powyższym poście to na pewno PMP, na zdjęciu jest nawet widoczne logo agencji. Może uciekła Ci literka "P", bo znak zasłania Idea
Powrót do góry
hrv

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazlem inny adres. Nie wiem czy prawidlowy, nigdy tam nie bylem.
Brooklands Court
Tunstall Road
Leeds LS11 5HL
0113 272 1756
Proponuje najpierw zadzwonic i potwierdzic adres, umowic wizyte, dopiero potem szukac.
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Nasturcja. Już widzę. Zaszedłem kilka kroków za mało dzisiaj... Dzwoniłem tam dzisiaj kilka razy, ale nikt nie odbierał, dlatego postanowiłem się tam wybrać sam. Do innych najpierw dzwonię i się umawiam. Przy okazji mam pytanie. Kupiłem bilet w autobusie nr1 (brown line) - green zone, tygodniony za 10 funtów. Czy tym biletem mogę jechać liniami 61 i 86? Chcę jechać na Armley z Beestonu i mnie te linie urządzają. Ale na mapkach sieci First, które znalazłem w necie - te linie są zaznaczone kolorem szarym (tzn. są niezaznaczone jak inne siecie First) i nie są w rozpisce sieci First. Ale widziałem na zdjeciach widoku z ulicy Googla, że autobusy linii 86 są autobusami Firsta. Chodzi o to, czy mogę liniami 61 i 86 jechać na bilecie Green Zone?
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hrv napisał:
Znalazlem inny adres. Nie wiem czy prawidlowy, nigdy tam nie bylem.
Brooklands Court
Tunstall Road
Leeds LS11 5HL
0113 272 1756
Proponuje najpierw zadzwonic i potwierdzic adres, umowic wizyte, dopiero potem szukac.

Kiedyś tam było PMP, ale kiedyś. Trochę więcej niż rok temu przeprowadzili się na Dewsbury Road.
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pablokgb napisał:
OK Nasturcja. Już widzę. Zaszedłem kilka kroków za mało dzisiaj... Dzwoniłem tam dzisiaj kilka razy, ale nikt nie odbierał, dlatego postanowiłem się tam wybrać sam. Do innych najpierw dzwonię i się umawiam. Przy okazji mam pytanie. Kupiłem bilet w autobusie nr1 (brown line) - green zone, tygodniony za 10 funtów. Czy tym biletem mogę jechać liniami 61 i 86? Chcę jechać na Armley z Beestonu i mnie te linie urządzają. Ale na mapkach sieci First, które znalazłem w necie - te linie są zaznaczone kolorem szarym (tzn. są niezaznaczone jak inne siecie First) i nie są w rozpisce sieci First. Ale widziałem na zdjeciach widoku z ulicy Googla, że autobusy linii 86 są autobusami Firsta. Chodzi o to, czy mogę liniami 61 i 86 jechać na bilecie Green Zone?

61 i 86 to też linie First'a. Możesz pojechać na Armley na green zonie, ale na pewno gdzieś tam kończy się strefa, więc nie w każde miejsce na Armley na nim dojedziesz. Najlepiej zrobisz, jak pokażesz kierowcy green zone i zapytasz, czy dojedziesz na nim do miejsca przeznaczenia. Jeśli powie tak, to o nic się nie martwisz. Jeśli powie, że nie, bo ileś przystanków wcześniej kończy się strefa, wtedy dopłacisz do biletu, więc przygotuj sobie jakieś drobne, gdybyś musiał dopłacić (jakieś 50p, 80p, 1,20f, ...).

Podejrzewam, że wybierasz się do Conceptu. Przejrzyj sobie temat "opinie o agencjach pracy" a jeszcze dokładniej temat "Agencje, które nie wypłacają pieniędzy". Ten drugi stworzyłam kilka dni temu specjalnie z myślą o nowych osobach przyjeżdżających do Leeds.
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Dzięki wielkie. Myślę, że na Town street dojadę w ramach Green zone.
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto wie jak dojechać do Seacroft. Muszę być tam jutro o 8.00.
Powrót do góry
justynab

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy skad chcesz jechac i dokladnie gdzie na Seacroft.
np. z Bramley, przez Armley, Centrum do drukarni na Seacroft jedzie 16.
tu masz strone wpisujesz postcode i masz
http://www.yorkshiretravel.net/welcome.do
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
pablokgb

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam na Beeston i chcę jechać do SCA Packing Solution na Victoria Industrial Park (Victoria Road, Coal Road).
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Beestonu nie jedzie żaden bezpośredni autobus do Seacroft. Najpierw musisz dojechać do centrum, potem złapać autobus nr 4 lub 16 spod toni & guy albo spod city gent (tylko sobie sprawdź z którego przystanku jadą, czy spod t&g, czy z cg, bo nie pamiętam).

Najprostsze rozwiązanie to zamówić sobie dzisiaj taksówkę i sprawdzić ten adres. Przy okazji, jak już będziesz na miejscu, sprawdzisz sobie, jakie autobusy tam jeżdżą i o której godzinie przyjedziesz do pracy. Jak pojedziesz autobusem z powrotem, to zobaczysz, jaką trasą jedzie autobus i sprawdzisz godziny odjazdu z centrum na Seacroft, żeby się nie spóźnić do pracy. Czasem trzeba zainwestować jednorazowo o kilka funtów więcej, żeby dotrzeć do pracy.

Ostatnio zmieniony przez nasturcja dnia Sro Lip 14, 2010 7:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś jechał tam kiedyś do tej firmy? Gdzie trzeba wysiąść jadąc 4. ?
Powrót do góry
justynab

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz czy to ci pomoze wpisalam post code do tej firmy, i post code KASA shop na Beestonie tam masz rozklad autobusu

http://www.yorkshiretravel.net/journeyplanner/showJourneysFound.do?rid=1279128202105

a tu mapka mozesz sie zapoznac jakbys bladzil

http://www.yell.com/b/SCA+Contract+Packing+Solutions-Packaging+Materials+and+Services-Leeds-LS142LA-2036509/index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
wiki

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez Coal road zaraz obok Victoria roaa jedzie 770 czyli autobus do Harrogate wiem bo codziennie nim jeżdże
Powrót do góry
marry20

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 10:25 pm    Temat postu: praca w Bradford Odpowiedz z cytatem

Witam... Czy moze mi ktos odpowiedziec czy byl zatrudniony przez Marka Ziebe w Bradford wraz z zakwaterowaniem? prosze o odpowiedz
Powrót do góry
sporpigal

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 10:58 am    Temat postu: Poszukiwanie pracy / LEEDS Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum ale czytam je od jakiegoś czasu. Z racji tego że w mieście w którym obecnie jestem jest całkowita bryndza (Białystok / Poland ) postanowiłem razem z dziewczyną spróbować znaleźć coś za granicą a konkretniej w UK ponieważ oboje dobrze znamy angielski. Poza tym chcę odłożyć kasę i spróbować zarobić na wspólną przyszłość bo Białystok jest w tej chwili miastem with no future to live and prosper. Od początku roku zacząłem zbierać informacje niezbędne do wyjazdu , co załatwiać jakie papiery , ceny biletów lotniczych , dzięki temu forum znalazłem też agencje nieruchomości w Leeds z którą utrzymuje kontakt więc z wynajmem mieszkania nie miałbym problemu , mamy też kasę na wyjazd około 2000 funtów więc na start powinno wystarczyć spokojnie jednak mam poważny problem ze znalezieniem jakiegoś punktu zaczepienia jeżeli chodzi o pracę. Próbowałem mailowo kontaktować się z paroma wymienionymi na forum "polecanymi" agencjami w UK min. Javelin niestety zero odzewu. Więc mam pytanie do forumowiczów : gdzie najlepiej uderzyć w sprawie pracy i jak ? Jestem aktualnie w Polsce i byłby to mój pierwszy wyjazd za granicę. W jaki sposób znależć pierwszą pracę w Leeds ?
Powrót do góry
kitkat
Konto zablokowane

PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym był na twoim miejscu to przeprowadzilbym sie do duzego miasta w polsce ale myślę, ze inni forumowicze odpowiedza ci zachęcająco co do wyjazdu. Ja proponuje kraków w-wa wrocław, minęły Juz czasy wspaniałej emigracji. Zawiedziecie sie, jesteście parą więc poradzicie sobie w polsce
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: