Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Pytania nowoprzyjezdnych osób
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablokgb

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 3:36 pm    Temat postu: Pytania nowoprzyjezdnych osób Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Wczoraj przyjechałem do Leeds i mam zamiar szukać pracy przez agencje. Jakie dokumenty będę potrzebował żeby się zatrudnić? Co muszę załatwić?
Co muszę mieć żeby zatrudnić sie np. w hotelu? Czy potrzebuję załatwić WRS i NIN (chcę tu być dwa miesiące)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
Sandgirl

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrs niekoniecznie, nin raczej tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
nasturcja

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pablokgb napisał:
Witajcie! Wczoraj przyjechałem do Leeds i mam zamiar szukać pracy przez agencje. Jakie dokumenty będę potrzebował żeby się zatrudnić? Co muszę załatwić?
Co muszę mieć żeby zatrudnić sie np. w hotelu? Czy potrzebuję załatwić WRS i NIN (chcę tu być dwa miesiące)?

Żeby się zarejestrować w agencji na pewno będziesz potrzebować: dowód tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty/paszport), numer konta, sort code, dane banku, NIN. Możesz się zarejestrować bez NIN, ale musisz go wyrobić jak najszybciej, więc jak najszybciej umów się w Jobcentre Plus. Jeśli nie masz konta w banku, to załóż sobie, zanim zarejestrujesz się w agencji. Niektóre banki wymagają potwierdzenia adresu (np. na umowie najmu lub jakimś rachunku za media, itp...)
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję konta w banku angielskim czy wystarczy polskie w WBK? I ile trwa wyrobienie NIN?
I czy mogę wyrobić NIN jeszcze przed wizytą w agencji?
Powrót do góry
Kinia24

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koniecznie konto angielskie a co do NIN to jak najszybciej jak wyrobisz przed pojsciem do agencji to dobrze a jak nie to jak najszybciej po zarejestrowaniu sie w niej
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pablokgb napisał:
Potrzebuję konta w banku angielskim czy wystarczy polskie w WBK? I ile trwa wyrobienie NIN?
I czy mogę wyrobić NIN jeszcze przed wizytą w agencji?

Tak jak napisała Kania, potrzebujesz konto w angielskim banku. NIN-u możesz nie dać rady wyrobić przed zarejestrowaniem się w agencji, bo czeka się na niego kilka tygodni. Ja czekałam na NIN prawie miesiąc (3 lata temu).
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy dostaję zwrot podatku za okres, w którym nie miałem jeszcze NIN? Tak jak mówiłem jestem tu tylko na dwa miesiące, więc jest szansa, że nawet nie zdążę go dostać przed wyjazdem, więc czy jest sens?
Druga sprawa, gdybym chciał szukać pracy nie przez agencje tylko np. w jakichś barach np. jako kelner to czy wtedy muszę mieć NIN, WRS? Wymagają tego w takich sytuacjach?
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIN = National Insurance Number, więc pracodawca będzie go wymagał, natomiast WRS to Workers Registration Scheme, który wypełniasz dopiero po otrzymaniu pracy. Możesz poprosić w agenci pracy o formularz (Home Office application form).

Na tej stronie znajdziesz informacje o tym, co to jest WRS, kto i dlaczego musi się zarejestrować.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/eea/wrs/

a pod drugim linkiem znajdziesz informacje o NIN

http://search.taxback.com/uk-nin-assistance.asp?gclid=CKzbsdDe4aICFZUA4wodoXo9xw
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poza pewnymi wyjątkami nie otrzymasz NIN - u jeśli nie pracujesz, więc najpierw znajdź pracę

jeśli szukasz pracy na 2 miechy po barach na czarno to ani wrs ani nin raczej nie będzie Ci potrzebny, przejdź się po barach w centrum to pewnie na glass collection się bez problemu załapiesz
Powrót do góry
mala1234

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo do sprzatania domow po studentach
podobno dobrze platne albo jakas farma
Powrót do góry
koukla

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poza pewnymi wyjątkami nie otrzymasz NIN - u jeśli nie pracujesz, więc najpierw znajdź pracę

Nie musisz pracować, żeby dostać NIN, wystarczy, że na spotkaniu w job centre przedstawisz dowód, że szukasz pracy, może to być np. list z agencji w której będziesz zarejestrowany
Powrót do góry
pablokgb

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolek, co to jest glass collection? I czy kierownikom nie przeszkadza ze nie będę miał tych papierów?
A zna ktoś może gdzie mogę dostać pracę w sprzątaniu takich domów studenckich?
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadnemu kierownikowi nie będzie przeszkadzało to, że nie masz NIN-u i WRS-u. Workers Registrtion Scheme (WRS w Home Office) jest potwierdzeniem, że pracujesz legalnie w UK. Najpierw musisz znaleźć pracę, żeby ubiegać się o certyfikat z Home Office.

Ostatnio zmieniony przez nasturcja dnia Pon Lip 12, 2010 12:19 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jagoda

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanie gdzie moglabym znalesc prace dla mojej mamy?ma 60lat.dziekuje pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: -1 [+] [-]
nasturcja

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego, jakie kwalifikacje ma Twoja mama i czy zna angielski. Proponuję, żebyś namówiła mamę do zarejestrowania się w agencjach pracy.
Powrót do góry
rutsen2

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I OBALMY TEN JAKZE PRZYKRY MIT ZE POLAK POLAKOWI WILKIEM-FAJNIE ZE MOZEMY SOBIE POMÓC==A TERAZ DOBRANOC
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glass collection to po prostu zbieranie szklanek/sprzątanie + uzupełnianie braków na barze, praca często w godzinach nocnych do 4-6 rano, więc często wykonywana "na czarno" w lecie

nasturcja, bardzo się mylisz z tym, że nikogo nie będzie obchodzić posiadanie wrs czy nin-u - po miesiącu pracy, jeśli wpadnie im kontrola, mogą dostać bodajże do 5000 F za brak wrs/zatrudnianie nielegalnego, co do nin-u to część agencji, oczywiście niesłusznie, uważa posiadanie nin-u za równoznaczne z posiadaniem prawa do legalnej pracy w UK i odmawia rejestracji delikwentom bez owego numeru

ps.: ale, jak to w życiu, wszystko można ominąć...
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bolek napisał:
glass collection to po prostu zbieranie szklanek/sprzątanie + uzupełnianie braków na barze, praca często w godzinach nocnych do 4-6 rano, więc często wykonywana "na czarno" w lecie

nasturcja, bardzo się mylisz z tym, że nikogo nie będzie obchodzić posiadanie wrs czy nin-u - po miesiącu pracy, jeśli wpadnie im kontrola, mogą dostać bodajże do 5000 F za brak wrs/zatrudnianie nielegalnego, co do nin-u to część agencji, oczywiście niesłusznie, uważa posiadanie nin-u za równoznaczne z posiadaniem prawa do legalnej pracy w UK i odmawia rejestracji delikwentom bez owego numeru

ps.: ale, jak to w życiu, wszystko można ominąć...

Przyznaje się do błędu. Embarassed Nikogo nie namawiam do omijania czegokolwiek, trzeba być uczciwym. Uściślę, o co mi chodziło. Osoba, która przyjeżdża do pracy w Anglii po raz pierwszy w życiu (np. pablokgb), nie jest w stanie wyrobić sobie NIN-u i WRS-u w ciągu powiedzmy jednego weekendu, ani też przed rozpoczęciem pierwszej pracy w Anglii. Myślę, że w tym kontekście, kierownikowi nie może przeszkadzać fakt, że ktoś będąc w pierwszej pracy w Anglii nie posiada NIN-u I WRS-u pierwszego dnia pracy, co nie zmienia jednak faktu, że obie rzeczy należy załatwić jak najszybciej się da.
Powrót do góry
Sandgirl

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mojej pierwszej pracy nie wymagali ninu na poczatek np

a co do wrs to wydaje mi sie ze polakow raczej za jego brak nie scigaja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
nowy_nowa

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandgirl napisał:
w mojej pierwszej pracy nie wymagali ninu na poczatek np

a co do wrs to wydaje mi sie ze polakow raczej za jego brak nie scigaja...

Co do WRS to blad. Oczywiscie ze "scigaja", tyle ze oprocz kar nic wiecej zrobic nie moga. Mowa tu o karach pienieznych. Znane sa tez przypadki "upartych", czyli tych ktorym pieniezne kary nie wystarczyly i zostali ponownie "zlapani". Mozna nawet "bana" zarobic i byc wpisanym na liste "nieproszonych" gosci na 2 lub wiecej lat. Wtedy ciezko tutaj wrocic takiemu przed uplywem tego okresu.

PS. Oczywiscie takim , ktorzy , "na chwile" tutaj, to raczej nie jest "tragedia" bo jak nie tu to tam itd,itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: