Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Working Tax credit

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thomasmanchester

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 12:07 pm    Temat postu: Working Tax credit Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie chodzi o working tax credit .Jak ktos dostaje pierwszy rok tax credit np 50 funtow i po nowym roku podatkowym przysla papiery czy moje zarobki sie zwiekszyly i jak sie nie zwiekszyly nie przekroczylem tej dozwolonej sumy co mi sie nalezy tax credit to czy od nastepnego rok podatkowego bede dostawal taka sama sume co w poprzednim roku podatkowym??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
Fido Dido
Gość

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko wlasnie zalezy od tego ile w poprzednim roku podatkowym zarobiłes. W momencie gdy dostaniesz od pracodawcy P45 za miniony rok powinienes chociaz zadzwonic od ravenue 08453003900 i powiedziec o co chodzi i podac im pelny dochod brutto za miniony rok - jakas miła pani zapewne powie Ci od razu : Czy ci tax zabiora czy zmniejsza lub czy pozostanie on na dotychczasowym poziomie. Nie pamietam w tej chwili granic kwotowych dla WTC ,ale moze ktos inny zaraz co dopisze
Powrót do góry
Twoja ocena: 0 [+] [-]
gosu

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej nie pytaj tu o benefity bo zaraz cie zjada.
Reddbull

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj lepiej o nic nie pytac Razz
Fido Dido
Gość

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reddbull napisał:
tutaj lepiej o nic nie pytac Razz

zwlaszcza o agencje nieruchomosci Wink Laughing
Powrót do góry
Twoja ocena: 0 [+] [-]
wicia

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanie.zostal mi przyznany wtc i chtc,napisali mi takze ze otrzymam zwrot tylko nie napisali kiedy!mozecie mi napisac jak dlugo czekaliscie na zwroty od momentu otrzymania listu od nich ze zostal przyznany zasilek.
Powrót do góry
thomasmanchester

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos mi napisze przedzial WTC ile sie dostaje od jakiej kwoty zarobionej?? przy zarobieniu np 11000 to dostaje sie 47 funtow?? czy 23?? polowe??
Powrót do góry
Balbinka

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy zwrot WTC za trzy miesiące wstecz od złożenia wniosku następuje automatycznie? czy trzeba o ten zwrot składać oddzielny wniosek? czy należy podawać powód dlaczego nie starano się o WTC wcześniej pomimo faktu, że się należał? wszelkie strony, na które do tej pory trafiłam podają,że nie trzeba podawać żadnego powodu, jednak zupełnie co innego powiedziała mi pani z infolinii WTC... tzn, że aby się starać o ten backdating trzeba podać powód i to dosyć solidny (czyli nie mam pojęcia jaki? śpiączka?Razz) będę wdzięczna za pomoc Smile
Powrót do góry
thomasmanchester

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku zarobilem 15 000 i mi sie nie nalewzal WTC w tym roku nie przekrocze 12800 i czy bede mogl teraz sie starac o niego w tym roku?? Jak to jest
Powrót do góry
ela1981

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo maja przyjda Ci papiery na renewal, wypiszesz, podasz zarobki, odeslesz i .........poczakasz na decyzje
Powrót do góry
aaaaa

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! jeśli ktoś miał podobną sytuacje to proszę o radę...dostawałam Tax Credit w poprzednim roku podatkowym, zmieniłam pracodawcę o czym nie poinformowałam Revenue, oczywiście mam zapłacić zwrot. Ok, zadzwoniłam, podali mi kwotę. Okazało się, ze muszę zwrócić pieniądze za ostatnie kilka miesięcy- nowa prace zaczęłam pod koniec listopada, do zwrotu kilka rat- czyli od listopada do końca roku podatkowego. Nie poinformowałam ich, zgadzam się, trzeba to zwrócę. Mam zamiar wysłać formularz na ten rok więc zapytałam czy jeśli dostane Tax Credit kwota którą mam zwrócić może być odjęta od tej która mi przysługuje. Zdenerwowany pan oświadczył, ze nie, że muszę płacić ileś tam co miesiąc (najlepiej direct debit) a jak mi znów przyznają to będzie to osobna kwota nie mająca nic wspólnego z tym zwrotem. Poczytałam więc trochę http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/things-go-wrong/overpayments/repaying.htm i nie bardzo wiem co o tym myśleć...Dodam, że sprawdziłam, i przysługuje mi Tax Credit za poprzedni rok. Czy to będzie wyglądać tak, że to co dostane mogę zatrzymać i płacić osobno to co do zwrotu czy jednak możliwe jest odjęcie zwrotu od kwoty, którą mi przyznają. Mam nadzieję, że ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda w praktyce.dzięki
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinni automatycznie potrącać nadpłatę z bieżących wypłat i tak to się z reguły odbywa (gdy jest z czego potrącać).

Na chwilę obecną masz tylko kwotę do zwrotu a nie masz nowego "award" więc pan częściowo dobrze ci powiedział - powinnaś płacić.

Jak znowu Ci przyznają to i owszem, "będzie to osobna kwota nie mająca nic wspólnego z tym zwrotem" ale powinni sobie automatycznie zacząć z niej potrącać nadpłatę za poprzednie okresy.

I jeszcze jedno: niektóre elementy składowe TC mogą być potrącane w całości a niektóre tylko częściowo, zazwyczaj więc, potrącane jest ok 30% nowego TC Award.
ela1981

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bolek napisał:
I jeszcze jedno: niektóre elementy składowe TC mogą być potrącane w całości a niektóre tylko częściowo, zazwyczaj więc, potrącane jest ok 30% nowego TC Award.

to jak bedzie potracane zalezy od "obecnych" zarobkow i ile jest do zwrotu ~ kiedys znalazlam szczegolowa strone z dokladnymi wytycznymi,
niestety czasami jesli ma sie nadplate i wysokie zarobki zabieraja 100% aby pokryc nadplate Crying or Very sad
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogrzebałem u żródła i to powinno większość wyjaśnić:

http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/things-go-wrong/overpayments/repaying.htm
aaaaa

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki wszystkim za odpowiedź!!
do bolek:
czytałam wszystko co się dało na tej stronie, jednak słowa pana, z którym rozmawiałam wcale tego nie potwierdzają dlatego zapytałam jak jest z tym w praktyce:) bo w tym kraju możliwe jest wszystko Laughing
Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję!!
Powrót do góry
thomasmanchester

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie chcem sie starac o working tax credit i ja mieszkam w osoba we flacie councilowskim z dziewczyna i nie wiem jak chcem sie starac to moge jako osoba single sie starac czy musze podac czy musze sie starac z ta druga osoba?? bo skad moga wiedziec jak ja nie ejstem w zwiazku stalym z ta osoba zawsze moge byc przyjecielem tlyko jej.prosze o odpowiedz dziekuje.
Powrót do góry
Reddbull

PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no teraz jak juz na forum napisales, ze mieszkasz z dziewczyna to na pewno znalazloby sie kilku zyczliwych obywateli. Oficjalnie podac musisz. Ale nieoficjalnie sam wiesz jak jest... spotkalem sie juz nawet z przypadkiem, gdzie dziewczyna w szafie mieszkala... i mieszkanie szybko dostala...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: