Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

związki zawodowe: adresy, opinie, polscy przedstawiciele
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olnene

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 7:39 pm    Temat postu: związki zawodowe: adresy, opinie, polscy przedstawiciele Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że szukam związku zawodowego i nie do końca jestem pewna co wybrać, gdzie się zapisać. Należy ktoś może do jakiegoś związku, możecie coś doradzić?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
tonieja

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli pracujesz w duzej firmie to jest szansa ze bedziesz miala reprezentanta zwiazku zawodowego wsrod pracownikow firmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
v-tec

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że związki mają charakter branżowy, napisz w czym robisz to postaram się coś ci podpowiedzieć.
Np. T&G - Transport and General Workers, USDAW - Union of Shops, Distribution and Allied Workers itd.
Alternatywnie udaj się do kantyny zakładowej gdzie na 90% na ścianie wisi witryna związkowa
Powrót do góry
olnene

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pracuję w branży projektowo - budowlanej, ale wlasnie nie wiem czy zapisac sie lepiej do takiego zwiazku czy moze do jakiegos regionalnego - znalazłam ze np jest w Leeds: Yorkshire and the Humber TUC Regional Council, a z zawodowych w Londynie jest np. UCATT
Union of Construction, Allied Trades and Technicians. Znasz moze jakies inne albo wieszktóy lepiej wybrac.

Co do firmy to jest spora (nasze biuro w Leeds liczy sobie okolo 240 - 250 osob),w tej chwili w branży niby jedną z najlepszych, ale jak w kazdej sa ludzie i ludzie, a jak to ludzmi bywa roznie - wolalabym nie szukac przedstawiciela zwiazkow wsrod pracownikow tylko znalezc niezalezne zrodlo.

Pozdrawiam
Powrót do góry
v-tec

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W twoim wypadku wymieniony Związek Pracowników Budowlanych wydaje się odpowiedni. TUC Regional Council to regionalny 'związek wszystkch związków' i tam raczej nie zapisują członków (ale moga podpowiedzieć gdzie się zapisać). I wydaje mi się że jednak bez kontaktu zakładowym przedstawicielem związków się nie obędzie, jeśli skontaktujesz się z centralą związku to prawdopodobnie odeślą cię właśnie do niego (allbo niej), ale nie masz się czego obawiać. Ktoś kto nie miałby zaufania załogi nie byłby reprezentantem związku. Pamiętaj także że członkostwo w związku jest poufne i pracodawca nie jest o nim informowany, dla pewności możesz podkreślić że nie życzysz sobie tego wypełniając deklarację członkowską.
Powrót do góry
olnene

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za rady itd.

Jakos trzeba sobie radzic Rolling Eyes

Milego weekendu wszytskim zycze Smile
Powrót do góry
slab

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 4:44 pm    Temat postu: Zwazki Zawodowe Odpowiedz z cytatem

zostal utworzony (pododzial Bakers, Food and Allied Workesr Union) zwiazek zawodowy w Leeds dla POLAKOW zrzesza on wszystkie grupy pracownicze. Drugie spotkanie odbedzie sie 02 wrzesnia 2007 w kosciele na duzej sali około godz 12:15. Naprawde warto !

Bokers Food @Allied Workers Union jest legalnie zatwierdzonym , niezależnym zwiazkiem zawodowym nie pozostajacym pod władza panstwa lub kontrola rzadu. B.F.A.W.U jest zarzadzany ikontrolowany zgodnie z naszym własnym zbiorem zasad , które są okreslone w naszym Podreczniku Zasad Związku (union rulebook) i które sa uchwalone i zmieniane przez naszych członków podczas corocznego Walnego Zebrania.

W momencie wstapienia do zwiazku otwierasz sobie drzwi do pełnego zakresu uług prawnych. Wiele z nich obejmuje zarówno Ciebie jak i Twoja rodzine.
Wszyscy członkowie,od pierwszego dniaczłonkostwa ,maja prawo do bezpłatnej pomocy prawnej w sprawach dotyczacych wypadków w pracy bądz w drodze do pracy lub z pracy

informacje w j.angielskim z czasem w j.polskim
01132565925
bfawupudsey@aol.com

Ostatnio zmieniony przez slab dnia Sro Sie 01, 2007 5:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
PcP1234

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to nie lepiej do jakiejs wlk organizacji wstapic??

ja jestem w amicus i poki co dziala
Powrót do góry
slab

PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PcP1234 napisał:

wlasnie to sa jedne z pierwszych zwiazkow ktore powstal , oddzial ten polski w Leeds jest mozna by powiedziec uklonem w kierunku nas POLAKOW w wiekszosci z nas nie znamu j.angielskiego
Powrót do góry
PcP1234

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slab napisał:
PcP1234 napisał:

wlasnie to sa jedne z pierwszych zwiazkow ktore powstal , oddzial ten polski w Leeds jest mozna by powiedziec uklonem w kierunku nas POLAKOW w wiekszosci z nas nie znamu j.angielskiego

jak ktos nie zna angielskiego to moze ma problem ja tam np nie mam i nie potrzebne mi takie cos jak zw zawodowy dla polakow.. Laughing
Powrót do góry
beniamin

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkich pracujących w warehousach, handlu i dystrybucji zachęcam do wstąpienia do USDAW - http://www.usdaw.org.uk/, czyli Union of Shop, Distributive and Allied Workers. Najprostsza droga to wejście na stronę www i wypełnienie prostego formularza (z menu wybieramy Join). Gotowa do podpisania deklaracja przyjdzie pocztą.

Zalety:

Pomoc przedstawiciela związku (trade union representative) w każdej procedurze dyscyplinarnej. Skuteczność takiej pomocy w zwyczajnych przypadkach jest niesamowita, a jeśli przewinienie pracownika jest na tyle duże, że i tak skończy się zwolnieniem go, to czas trwania samej procedury daje przynajmniej 2 tygodnie na szukanie pracy.

To w zasdadzie jedyny powód mojego wstąpienia do związku, ale są też inne zalety:

- skuteczna i bezpłatna pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki (nie tylko w pracy)
- zniżki w ubezpieczeniach (nie sprawdzałem, ale to akurat nie wygląda jakoś rewelacyjnie)
- dobre oferty kredytów hipotecznych,
- pomoc finansowa w przypadku dłuższej choroby czy wypadków,
- inne standardowe działania związku zawodowego (zasiłki w czasie strajku, negocjacje, akcje protestacyjne i takie tam pierdoły).

Wady: koszt 1.98 funta tygodniowo

USDAW nie tworzy i nie będzie tworzył specjalnych oddziałów dla Polaków, stawiając na integrację w swoich szeregach, natomiast jest tu sporo Polaków i jeśli potrzebna jest pomoc kogoś polskojęzycznego, to taka osoba zawsze się znajdzie.
Powrót do góry
entoria

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 11:30 pm    Temat postu: kiedy kolejne spotkanie zwiazkow zawodowych? Odpowiedz z cytatem

Jestem zaintersowana przystapnieniem do tych zwiazkow zawodowych, stad pytanie kiedy planujecie zorganizowanie kolejnego spotkania? Chodzi tu konkretnie o pododdzial Bakers, Food and Allied Workesr Union-zwiazek zrzeszajacy Polakow.
Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie..
Powrót do góry
basia

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 8:12 am    Temat postu: ZWIAZKI ZAWODOWE Odpowiedz z cytatem

czesc nie wiem czy ten temat byl juz poruszany na forum? Rolling Eyes
chcialam zapisac sie do zwiazkow zawodowych, czy ktos z was moze nalezy? jakies informacje? za odp z gory dziekuje Very Happy
Powrót do góry
Baggins

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co? bedziesz strajkowac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
slanting_eye

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co?zwiazki sa dobre tylko dla liderow...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
justynab

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem zapisana w gmb, jest tam polski przedstawiciel, zapisanych jest tam wielu polakow, znam przyklady gdzie byli naprawde pomocni. moge dac ci do niego numer( ale obecnie przebywa na urlopie)pozdrawiam
Powrót do góry
basia

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz mi nr jak mozesz, dziekuje za imfo Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
Minek

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.amicustheunion.org/
Powrót do góry
fatamorgana

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Unite the Union...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
julka

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 1:03 pm    Temat postu: Re: ZWIAZKI ZAWODOWE Odpowiedz z cytatem

basia napisał:
czesc nie wiem czy ten temat byl juz poruszany na forum? Rolling Eyes
chcialam zapisac sie do zwiazkow zawodowych, czy ktos z was moze nalezy? jakies informacje? za odp z gory dziekuje Very Happy

Ja jestem zapisana do zwiazkow zawodowych. Nasz zwiazek jest jednak jedynie dla osob pracujacych w tzw. grupie, czyli w naszej firmie i firmach jej podleglych. Place 1.89 funta miesiecznie, w razie doscyplinarki lub innych tego typu jazd, mam ze soba przedstawiciela zwiazkow znajacego przepisy no i jeszcze duuuzo znizek w roznych sklepach/restauracjach etc. Zalezy wszystko od tego do jakiego zwiazku sie zapiszesz, wiec ciezko mi podzielic sie informacjami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: