Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Working and Child Tax Credit
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justi

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 9:22 pm    Temat postu: Working and Child Tax Credit Odpowiedz z cytatem

Na początku grudnia tego roku wraz z mężem wysłaliśmy formularz o Working and Child Tax Credit, a dopiero 21 czerwca przyznali nam taxy i co się okazało, że wypłacili nam tylko za okres od 6 kwietnia, czyli za nowy okres rozliczeniowy. Moje pytanie jest takie: czy jest to w porządku? Oczywiście wszyscy moi znajomi, którzy dostają już tax credits, otrzymali zwrot za okres, od którego czekali i jeszcze 3 miesiące do tyłu. Czy coś się zmieniło w tej kwestii i co powinnam z tym zrobić?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
v-tec

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się że powinni wypłacić także za poprzedni rok podatkowy. Proponuję zadzwonić i wyjaśnić sprawę.
rafa3l

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grudnia tego roku ? ;]
Strasznie dlugo czekaliscie, jeszcze nie slyszalem zeby ktos czekal dluzej niz 2 miesiace.
Zdecydowanie trzeba dzwonic, powinni wyplacic od momentu zlozenia papierow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM Twoja ocena: 0 [+] [-]
Justi

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście chodziło o grudzień poprzedniego roku. Brawo za spostrzegawczość. A długo dlatego, że dopiero na początku marca miałam umówione spotkanie w sprawie NIN-u w job centre plus.
7sisters

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche pomagalem moim znajomym w ubieganiu sie o TC i mamy dokladnie taki sam problem. Na dodatek do cholernego IR nie idzie sie dodzwonic... Wieczorem bede konstruowal pismo z zadaniem wyjasnienia dlaczego nie zostal rozliczony poprzedni rok. Daj znac jak cos wyciagniesz od IR!
Powrót do góry
Justi

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również próbuje sie dodzwonić i nic z tego. Zamierzam napisać odpowiedni list, jeśli nie uda mi się załatwić tego przez telefon.
Justi

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś udało mi się dodzwonić i dowiedziałam się, że nasze pieniążki poszły na inne konto. Pomylili konto i ktoś inny dostał cały zwrot od września do kwietnia. Dziwne tylko, że nawet nie przysłali listu o tym, że wpłacą na konto za poprzedni rok finansowy. Uprzejmy pan powiedział, ze dowie się, co się stało i ma oddzwonić, więc na razie muszę czekać. Mam nadzieję, że rozwiążą ten problem.
thomas1

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam taki sam problem.zlozylem podanie 2 marca 2008 z listem ze prosze o wyplate trzy miesiace wstecz.troszke czekalismy na nadanie numeru ubezpieczenia mojej zonie i teraz 21 lipca przyszla odpowiedz ze wyplaca od 6 kwietnia 2008.zapytalem sie co z pieniedzmi od grudnia 2007 do 5 kwietnia 2008.i otrzymalem jaks glupawa odpowiedz ze wniosek wplynal wczoraj ,zastal rozpatrzony w jeden dzien i pieniadze sa wyplacone na konto.Teraz mam pytanie czy tax credit nalezy sie od dnia zlozenia wniosku plus trzy miesiace wstecz czy od dnia rozpatrzenia go przez Tax Office.I jakie srodki podjac w celu odzyskania pieniedzy
Powrót do góry
elka

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam poszukuje osoby ktora wypelnia aplikacje o housing benefit numer gg6775140
Powrót do góry
cheeky girl

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
witam poszukuje osoby ktora wypelnia aplikacje o housing benefit numer gg6775140

Ja moge sie przydac Wink

http://www.leeds-manchester.pl/ad/wtl/index.htm
Powrót do góry
tribax1978

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:16 pm    Temat postu: Working and Child Tax Credit Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie jak przyśpieszyć Working and Child Tax Credit.
Czekam już ponad 2 miesiące i nadal cisza z ich strony.
Dzwoniłem do nich,ale problem jest z ubezpieczeniem żony i dlatego się przedłuża
Może ktoś wie jak tą całą sprawę przyśpieszyć
Z góry dzięki za Podpowiedź.
Powrót do góry
elka

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 miesiace to bardzo mało,my złożylismy wniosek na poczatku maja i jeszcze niestety czekamy:-(
Powrót do góry
chomik

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

A co zrobic zeby taki child benefit czy child tax credit dostac? Jak wypelnic taki formularz? Ja mam problem z rubryczkami o dziecku bo dzieci nie mam i sie nie spodziewam ale zawsze jakis beneficik fajnie byloby dostac bo widze , ze prawie wszyscy jakis beneficik dostaja tylko mi niechca nic dac Crying or Very sad
wojti
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chomik napisał:
Hej,

A co zrobic zeby taki child benefit czy child tax credit dostac? Jak wypelnic taki formularz? Ja mam problem z rubryczkami o dziecku bo dzieci nie mam i sie nie spodziewam ale zawsze jakis beneficik fajnie byloby dostac bo widze , ze prawie wszyscy jakis beneficik dostaja tylko mi niechca nic dac Crying or Very sad

chomik weź się lepiej do roboty a nie łapy wyciągasz po cudze... Wink

bierz przykład:

Powrót do góry
Twoja ocena: 0 [+] [-]
cheeky girl

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chomik napisał:
Hej,

zeby dostac child beneficik albo child tax credycik to musisz sobie zrobic dziecko Wink

inne rozwiaznie to sprawic zeby cie z pracy wyrzucili i na JSA startowac.... Very Happy

ponadto mozesz poprosic o obnize stawki godzinowej i wtedy zalapiesz sie na working tax credit...

a jeszcze mozesz poudawac, pokwieczec, zlapac sie za glowe i serce i wkrecic sie na Disability living allowance albo Incapacity benefit. Wink
Powrót do góry
chomik

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojti odnalazles mojego zaginionego brata, dzieki Razz
chomik

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a jeszcze mozesz poudawac, pokwieczec, zlapac sie za glowe i serce i wkrecic sie na Disability living allowance albo Incapacity benefit. Wink

A to mi sie podoba, musze sprobowac Twisted Evil
jola7878

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos może mi powiedziec komu przysługuja te zwroty? Ja nie pracuje bo jestem w domu z 3 letnim synkiem , córka ma 9 lat i chodzi do szkoły a mój mąż pracuje sam na nas i jest self-employed tzw. ma z2 kolegami otworzona firme budowlana.Powiedzcie czy przysługuja nam jakies taxy i jak i gdzie sie o nie ubiegac????/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
7sisters

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jola7878 napisał:
czy ktos może mi powiedziec komu przysługuja te zwroty? Ja nie pracuje bo jestem w domu z 3 letnim synkiem , córka ma 9 lat i chodzi do szkoły a mój mąż pracuje sam na nas i jest self-employed tzw. ma z2 kolegami otworzona firme budowlana.Powiedzcie czy przysługuja nam jakies taxy i jak i gdzie sie o nie ubiegac????/

Sa dwa rodzaje zasilkow o ktore mozesz sie ubiegac: Child Benefit i Tax Credit.

Child Benefit jest wyplacany na kazde dziecko, niezaleznie od wysokosci dochodow rodzicow i wynosic ok. 70 funtow/miesiac

http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/

Tax Credits sklada sie z dwoch elementow: Working Tax Credit i Child Tax Credit. WTC otrzymuja tylko osoby o niskich dochodach (do ok. 15 000 o ile pamietam). ChTC rowniez jest uzaleznione od wysokosci dochodow ale gorny pulap to ok. 65 000 (tez z pamieci)

http://www.adviceguide.org.uk/index/life/benefits/benefits_and_tax_credits_for_people_in_work.htm

Oprocz tego istnieja rozmaite zasilki socjalne ale zakladam ze Wasze dochody nie sa dramatycznie niskie, nie jestescie niepelnosprawni lub bezdomni, wobec czego nie kwalifikujecie sie do ich pobierania.
jola7878

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
dzieki za wyjaśnienia poczytałam na necie i już wiem co i jak z tymi zasiłkami, kwalifikujemy się na pewno ale dzięki temu forum wogóle dowiedziałam się że takie cacko istnieje. Zaczynam więc od zaraz całą te procedure jeszcze raz dzięki i pozdrawiam........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: