Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

polski notariusz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia40

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 4:01 pm    Temat postu: polski notariusz Odpowiedz z cytatem

szukam polskiego notariusza jesli ktos posiada jakies informacje na ten temat bardzo prosze o pilna odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
7sisters

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 4:07 pm    Temat postu: Re: polski notariusz Odpowiedz z cytatem

kasia40 napisał:
szukam polskiego notariusza jesli ktos posiada jakies informacje na ten temat bardzo prosze o pilna odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam!!!!

Mozesz sprecyzowac? Szukasz go w Leeds, calym UK, w Polsce czy w ogole gdzies na swiecie?
Powrót do góry
kasia40

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 4:21 pm    Temat postu: notariusz2 Odpowiedz z cytatem

a sorki szukam notariusza w Leeds!!!
Powrót do góry
TommyB

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mialem do czynienia, ale sugeruje 2 metody:
- telefon do Polskiego Kosciola w Leeds - moze znaja takowego (namiary na stronach Leeds)
- wejdz na yellow pages, wpisz "solicitor" i szukaj polskiego nazwiska. Jak znajdziesz, to dobrze sie dokladniej dopytac, bo pod ta nazwa kryje sie rowniez radca prawny i adwokat "nizszego stopnia".

Na Twoim miejscu nie wykluczalbym tez Bradford - jest tam spora spolecznosc Polakow - tzw. starsza emigracja

3mka,
Powrót do góry
7sisters

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 7:34 pm    Temat postu: Re: polski notariusz Odpowiedz z cytatem

kasia40 napisał:

Spróbuj tego:

http://www.lawsociety.org.uk/choosingandusing/findasolicitor/action=lawfirmsearch.law

nie da sie niestety wyslac linka z wynikami wyszukiwania. Musisz wpisac w 'more search options' kraj 'England' i jezyk 'polish' a dostaniesz liste prawnikow mowiacych po polsku.

Pamietaj ze oni niekoniecznie maja uprawnienia honorowane w Polsce!
Powrót do góry
v-tec

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 8:44 pm    Temat postu: Re: polski notariusz Odpowiedz z cytatem

kasia40 napisał:

Po pierwsze w Anglii nie ma notariuszy ich funkcję spełniają adwokaci (solicitors)
Po drugie polskiego notariusza możesz szukać w Polsce, jak to sobie wyobrażasz że notariusz z Polski wyemigrował do Leeds i tu otworzył kancelarię???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Odwiedź stronę autora Twoja ocena: 0 [+] [-]
Radosc

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 11:06 pm    Temat postu: Re: polski notariusz Odpowiedz z cytatem

kasia40 napisał:

http://www.thenotariessociety.org.uk/nav_home.htm
poszukaj tutaj ale raczej marne szanse na notariusza polskiego pochodzenia bo mysle ze o kogos takiego Ci chodzilo Wink

Pozdrawiam
woyth

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszelakie dokumenty, ktorych chcesz uzyc w Polsce (bo chyba po to Ci polski notariusz Very Happy ) mozesz sporzadzic w polskim konsulacie i tam otrzymasz potwierdzenie takich dokumentow przez konsula, czeka Cie wiec wycieczka do Londynu lub Edynburga, no chyba ze jednak przemozesz sie i pojdziesz do notariusza angielskiego (w Anglii pomimo twierdzen niektorych Very Happy sa notariusze i nazywa sie ich "notary public" ale faktycznie zwykle takowych notary public mozna znalezc w biurach adwokackich a tam sa "solicitors" czyli adwokaci Wink ). Dokument sporzadzony przez takiego notary public moze byc uzyty w Polsce po potwierdzeniu go w "Foreign & Commonweath Office (Old Admiralty Building, Whitehall, London SW1A 2LG, tel. 020 70081111" http://www.fco.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMarket/Xcelerate/ShowPage&c=Page&cid=1007029391440 ale tutaj nie musisz stawiac sie osobiscie, mozesz dokument wyslac placac 19 funtow za taka przyjemnosc. Chociaz ostatnio troche zmienily sie przepisy dotyczce potwierdzania dokumentow i teraz zamiast legalizacji dokumentu dostaniesz potwierdzenie, ktore nazywa sie "Apostille" ale nadal musisz to zalatwic w FCO.

Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM Twoja ocena: 0 [+] [-]
kasia40

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razz dzieki wielkie za informacje, chce dodac ze potrzebny mi notariusz tutaj na miejscu czyli w Leeds poniewaz musze dac komus upowaznienie do poprowadzenia sprawy zwizanej z domem w polsce, moze ktos z WAS juz przerabial ten temat, czy ewentualnie takie upowaznienie wystawione przez notariusza tutejszego a przetlumaczone w kraju naszym przez naszego przysieglego bedzie uznawane.jeszcze raz dziekuje za odpowiedz ale naprawde jest to bardzo wazna sprawa dla mnie
Powrót do góry
woyth

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia40 napisał:
Razz dzieki wielkie za informacje, chce dodac ze potrzebny mi notariusz tutaj na miejscu czyli w Leeds poniewaz musze dac komus upowaznienie do poprowadzenia sprawy zwizanej z domem w polsce, moze ktos z WAS juz przerabial ten temat, czy ewentualnie takie upowaznienie wystawione przez notariusza tutejszego a przetlumaczone w kraju naszym przez naszego przysieglego bedzie uznawane.jeszcze raz dziekuje za odpowiedz ale naprawde jest to bardzo wazna sprawa dla mnie

O tym wlasnie Kasiu napisalem, notariusza znajdz w Leeds (skorzystaj na przyklad z linka podanego przez Radosc lub ksiazki telefonicznej) a nastepnie wyslij dokument wystawiony przez notariusza do Foreign & Commonweath Office (info w poscie powyzej) ktore to wystawi Ci potwierdzenie ze jest to dokument wazny. Sam dokument wystawiony przez notariusza wazny jest tylko na terenie UK a jesli chcesz uzyc go w Polsce czy innym kraju poza UK musi byc potwierdzony przez Foreign & Commonweath Office. Tlumaczenia dokumentu dokonaj w Polsce (bo taniej Very Happy ) i prosze bardzo.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM Twoja ocena: 0 [+] [-]
kasia40

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink Bardzo dziekuje za cenne informacje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załatwiałem podobny problem pare dni temu, i moim zdaniem najtaniej i najprościej to jednak przez Polski Konsulat. Upoważnienie, jakiego potrzebowałem, przygotowałem sobie wcześniej, potem megabusem za 3.25 F do Londynu , 45 min spacerku do konsulatu, 22 F za stwierdzenie własnoręczności podpisu i załatwione. Potem tylko spacerek powrotny i 3.25 za megabus do Leeds. Ogólnie sprawa do załatwienia w 1 dzień, koszt, w moim przypadku 28,50 F. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Maryo

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolek to ty mi z nieba spadles. Toc ja wlasnie chce jechac do konsulatu i zalatwic podobna sprawe. Rozmawialem z mila pania, ktora wlasnie mi doradzila aby sie nie bawic w notariuszy tylko po prostu przyjechac do Londynu do konsulatu i zalatwic sprawe w jeden dzien.
Mialbym prosbe, o udzielenie mi dokladniejszych wskazowek jak tam dojechac z Leeds. A mianowicie co to za megabus, skad odjezdza. Jak trafic do konsulatu po wysiadce w Londynie itp. no sam wiesz najlepiej. Z gory bardzo dziekuje. I mysle, ze taka informacja moze sie rowniez innym forumowiczom przydac.
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 3:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, to tera sie rozpisze, ale generalnie: nie bawcie sie w angielskich notariuszy, chyba że nie da się inaczej.

1. Nawet jeśli macie samochód, najtaniej i najwygodniej dostaniecie się do Londynu megabusem: www.megabus.com, aby zdążyć do polskiego konsulatu na czas polecam wyjazd z leeds o 5.45 w czwartek - w ten dzień polski konsulat jest czynny od 13-16. Autobus w londynie jest o 10:25 a więc jest czas na spacerek do konsulatu.Koszt w zależnosci od tego kiedy rezerwujesz... najniższa cena to 1 F +0,5 F za zapłate kartą , maksymalnie 10 F +0,5F w jedną strone, gdy rezerwujecie w ostatniej chwili sprawdzcie jeszcze www.nationalexpress.co.uk, może maja funfare i wyjdzie za 4 lub 6 F w jedną strone. Uwaga: megabus kupicie tylko przez internet lub telefon - trzeba zapłacić kartą, nie ma możliwości zapłaty u kierowcy, nie ma też mozliwości powrotu wcześniejszym autobusem nawet jeśli jedzie pusty, tylko terminy i godziny które kupicie przez internet/telefon!
Megabus odjeżdża z Wellington Street, ok 100 metrów od Train Station dokładna mapka jest na stronie www.megabus.com, w Londynie przyjeżdża na Green Line Coach Station - 100 m od Victorii.
2. Pod konsulatem zawsze jest kolejka, ja z powodu drobnego pomylenia trasy, dotarłem na 12.30 i byłem 30-ty( ale za to zwiedziłem Hyde Park, hehe)
3.Bycie 30-tym to nie tragedia, jak otworzą konsulat to wchodzi pierwsza 20-tka i dalej idzie dość szybko.
4. Mapke jak dotrzeć do konsulatu sprawdzcie sobie na np. www.viamichelin.co.uk albo innej podobnej stronie...np. www.multimap.co.uk - droga jest troche zakręcona więc bez wydruku się nie obejdzie za pierwszym razem
5. Jest tez pewna wada wyjazdu w czwartek, w ten dzień konsulat przyjmuje od 13-16 ale wydaje dokumenty od 11-12 zatem aby dostać dokumet do ręki musisz przyjśc na drugi dzień...rozwiązania są dwa: - dopłacasz 4F i pani wysle ci to pocztą, albo...ładnie prosisz i mówisz, żeś chłopak/dziewczyna z Leeds i masz dobry kawałek do Londynu...na grzeczności jeszcze nikt nie stracił ( ale jak powiesz, że potrzebujesz express to zapłacisz dodatkową kase)
6. Opłata za każdą czynność konsula to 22F, więc umowę/upoważnienie, czy tez co tam potrzebujecie, przygotujcie sobie wcześniej, znaczy gotowca, bo może dojść opłata za sporządzenie i .... do odbioru jutro.... Jeśli macie z tym problem to skontaktujcie się na PW
7. Potem tylko spacerek powrotny, żeby było bezpiecznie to wyjazd z Londynu o 19.00 - przyjazd do Leeds o 23.30 (jeśli zmiennik kierowcy w Sheffield nie zaśpi, hehe), tak że mozna jeszcze pozwiedzać.....
8. Mój zaspał, byłem w Leeds o 0:00....
Pozdrawiam i powodzenia

PS: Wybieram się znowu początkiem czerwca, więc jeśli komuś się nie śpieszy, to zapraszam na wspólną wycieczkę!
Powrót do góry
keano

PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Mam podobny problem,a mianowicie potrzebuję pełnomocnictwa u notariusza publicznego i opatrzenie go w klazulę apostille.Pytanie brzmi czy rzeczywiście jeśli wybiorę się do Manchesteru(Konsulat) to da rade załatwić to w jeden dzień? Oczywiście jestem prawie pewien że tak to wygląda,ale jednak wole się upewnićWink

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: