Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Agencje pracy, które nie wypłacają pieniędzy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dora750
Gość

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń do agencji, powiedz, że Ci nie wypłacili, że inni dostali wypłatę, a Ty zostałaś okradziona, pewnie dlatego, że jesteś Polką. A teraz właśnie udajesz się do ACAS i podasz ich do Employment Tribunal i opiszesz w gazecie, jak w tej agencji dyskryminuje się Polaków. Powiedz, że jeśli w ciągu 24 godzin nie znajdą się Twoje pieniądze, to Twój adwokat się z nimi skontaktuje. I dodaj, że poinformujesz o tym dyrekcję fabryki, w której pracowałaś i jeszcze Department for Work and Pensions. Nie daj dojść do słowa, nakrzycz że masz dość tego i że im nie odpuścisz, i jeszcze zażądasz odsetek i odszkodowania za stres w pracy. Myślę, że to szybciej pomoże niż CAB.
Powrót do góry
Twoja ocena: 0 [+] [-]
lidija

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślisz "dora750", że pomoże aż taka ostra rozmowa? piszę teraz list, żeby była podkładka (wolę pisać, niż mówić/słaby ang.)...
Pewnie po takiej ostrej interwencji nie będę już miała pracy w tej agencji, ale nie przejmuję się tym, muszę odzyskać to co moje!!!
Bardzo Tobie dziękuję za mądre wskazówki.
Po raz pierwszy spotkałam się z taką sprawą, żeby mi pensja nie wpłynęła i proszenie się o wypłacenie za urlop. Niewiarygodne.
Myślisz, że to typowa dyskryminacja, czy też nieudolność agencji???

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję za cenną radę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
dora750
Gość

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak miałam w domu opieki. Dałam wypowiedzenie, a ostatniej wypłaty nie dostałam. Zaginął czek niby. I tak mnie zwodzili. Zadzwoniłam do głównego managera, powiedziałam mu mniej więcej to, co poradziłam Tobie. Facet po prostu milczał, nic nie powiedział. Wziął ode mnie numer telefonu. Kasa się znalazła w ciągu godziny.
Nie mówisz dobrze po angielsku? Poproś koleżankę, żeby w Twoim imieniu zadzwoniła.

Nie wiem dlaczego Ci nie zapłacili. Podejrzewam, że to niekompetentna instytucja. Wiedzą, że Ci nie wypłacili i mają to w dupie. Tak nie może być. To Twoja kasa.
Powrót do góry
lidija

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poproszę koleżankę, zadzwoni. Poczekam na piątkową wypłatę i wówczas wykonamy telefon, bo nie wierzę w cuda, żeby kasa była tym razem na koncie.
Bardzo dziękuję za uświadomienie i życzę nam, żeby nas to już nigdy nie spotkało...

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
hrv

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie tyle nieudolnosc agencji, raczej sposob na latwy zysk.
Wstrzymaja wyplaty 50 osobom, z czego 10 upomni sie o swoje.
Reszta bedzie siedziec cicho, z obawy o utrate pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
zbuntowana

PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak z waszymi payslipami z tejze agencji? zawsze sie wszystko zgadza??
rowniez dla nich pracuje i pierwszy raz spotkalam sie z nastepujacymi szczegolami:
1.Hours -> to normale 30godz 6.21/godz 186.30
2.Blue allowance -> ??? 12.30
3.Travel-Nonatax -> ??? 3.94
4.Subsist-Nontax -> ??? 5.90

NAT INS 7.04
-INCM TX 9.80

Non taxtable 174.00
Deductions 9.84

Net pay 167.00

czy ktos zna sie na tych obliczeniach i moze mi powiedziec ze wszystko jest ok????
dzieki wielkie
Powrót do góry
mala1234

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pracowalam tutaj dla 2 pracodawcow
1 dla agencjii
2 dla councilu
i od oby dwoch dostalam referencje
teraz pracuje jako self-employed
nie wiem czy to jest proste ja dostalam i to pracodawcy mi sami sie pytali czy chce wiec mialam
ze slyszenia wiem ze mozna owe referencje dostac wszystko zalezy gdzie sie pracuje i jakich sie ma przelozonych

ja napisalam ze takie jest prawo wiec ZBUNTOWANA czytaj dokladnie
bo jak wiadomo prawo a rzeczywisytosc nie zawsze ida w tym samym kierunku Confused
Powrót do góry
lidija

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę, że nikt nie pracuje w tej agencji oprócz mnie i "zbuntowanej" - ja Tobie nie pomogę w tych obliczeniach na payslipach, niestety... sama nie potrafię odnaleźć sensu na tym świstku!
dzisiaj koleżanka zadzwoniła do agencji, bo oczywiście zaległa wypłata nie wpłynęła, kobieta poinformowała (nie dała dojść do słowa), że postara się mi wypłacić za tydzień. "postara się"!!! no nie wytrzymam, ile mogę czekać na swoje pieniądze??? uzgodniłyśmy z koleżanką, że jeszcze raz udamy się do agencji i porozmawiamy konkretnie, tak jak poradziła "dora..." w przyszły piątek.
i co Wy na to, mam jednak czekać??? musiałam kasę pożyczyć, żeby przeżyć przez tych oszustów!!!

pozdrawiam
Powrót do góry
dora750
Gość

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lidija napisał:
widzę, że nikt nie pracuje w tej agencji oprócz mnie i "zbuntowanej" - ja Tobie nie pomogę w tych obliczeniach na payslipach, niestety... sama nie potrafię odnaleźć sensu na tym świstku!
dzisiaj koleżanka zadzwoniła do agencji, bo oczywiście zaległa wypłata nie wpłynęła, kobieta poinformowała (nie dała dojść do słowa), że postara się mi wypłacić za tydzień. "postara się"!!! no nie wytrzymam, ile mogę czekać na swoje pieniądze??? uzgodniłyśmy z koleżanką, że jeszcze raz udamy się do agencji i porozmawiamy konkretnie, tak jak poradziła "dora..." w przyszły piątek.
i co Wy na to, mam jednak czekać??? musiałam kasę pożyczyć, żeby przeżyć przez tych oszustów!!!

pozdrawiam

Skoro tak, to ja bym w tym momencie to samo, co Ci radziłam, napisała w liście do agencji. I wysłała jako recorded delivery. Zaznaczyłabym, że mają 7 dni na wypłacenie Ci pieniędzy i, że kopię listu wysyłasz do Department for Work and Pensions. Napisz, że dyskryminacja i że chorujesz przez nich, bo cierpisz z powodu stresu. Nie dawaj się zbyć, bo będziesz tak czekać do za przeproszeniem, usranej śmierci. A jak list nie pomoże, to wówczas trzeba będzie przejść od słów do czynów.

Pod tym numerem w ACAS możesz zasięgnąć porady w różnym języku:
08457 47 47 47
Powrót do góry
lidija

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o super! zaraz zabieram się za pisanie listu i jutro wysyłam do agencji, tak jak mi poradziłaś... Smile
Jestem Tobie niezmiernie wdzięczna. Bardzo dziękuję.
Biegła jesteś w przepisach. Z całym szacunkiem w Twoim kierunku.
Jednak trzeba walczyć o swoje, nie dawać się zwieść!!! Embarassed
Masz rację, że mogłabym tak czekać do "usranej śmierci" na efekt z ich strony Exclamation
Na pewno napiszę o reakcji tejże wyrachowanej agencji.

Miłego weekendu Surprised
Powrót do góry
dora750
Gość

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biegła w przepisach nie jestem, ale od jakiegoś czasu pracuję tylko z Anglikami i oni zawsze coś tam doradzają i podpowiadają. Sama też lubię poszperać w necie. Też kiedyś miałam problem z agencją. Nie wypłacili mi za urlop. Tydzień, więc sporo. Była kiedyś taka instytucja, która się tym zajmowała, można było przez net się poskarżyć. Poskarżyłam się. Zadzwonił do mnie oficer, powiedział że to w ogóle odbędzie się tak, że agencja nie będzie wiedzieć, że to o mnie chodziło. Po kilku dniach zadzwonił ponownie i mówi, że do końca tygodnia powinnam mieć pieniądze na koncie, jeśli nie, mam zadzwonić. Kasa była. Ta instytucja się przekształciła w zeszłym roku. Znalazłam teraz link, z nimi też można się skontaktować, bo oni się zajmują też prawami pracowników agencji.

Ja teraz pracuję w państwowej służbie zdrowia, bez agencji, ale swoje przeszłam tu z pracodawcami. Dlatego wiem, jak ubiegać się o swoje. Podaję link jeszcze do tej instytucji. Kto wie, co się przyda Wink Jest tu też lista osób, którym nie wolno prowadzić agencji rekrutacyjnej (pewnie coś nabroili Wink )
Pozdrawiam!

http://www.bis.gov.uk/policies/employment-matters/eas
Powrót do góry
lidija

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za doping <dora...>, list wysłany - czekam na oddźwięk!
życie nas uczy, jak widać...
Powrót do góry
dora750
Gość

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lidija napisał:
dziękuję za doping <dora...>, list wysłany - czekam na oddźwięk!
życie nas uczy, jak widać...

Szybko działasz Laughing
Powrót do góry
lidija

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no szybko <dora...> - każdy pewnie tak zareagowałby na moim miejscu!
wczoraj rano dostałam sms`a z agencji, że moje pieniądze będę miała na koncie w piątek Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes błyskawiczna reakcja z ich strony po otrzymaniu listu, nie do wiary, co za moc miały Twoje wskazówki... Exclamation
Jeszcze raz b.dziękuję - jesteś WIELKA Laughing

Pozdrawiam!

PS. nie kłóćcie się na forum (widziałam w innym dziale), nie ma sensu paa Smile
Powrót do góry
nowy_nowa

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lidija napisał:
no szybko <dora...> - każdy pewnie tak zareagowałby na moim miejscu!
wczoraj rano dostałam sms`a z agencji, że moje pieniądze będę miała na koncie w piątek Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes błyskawiczna reakcja z ich strony po otrzymaniu listu, nie do wiary, co za moc miały Twoje wskazówki... Exclamation
Jeszcze raz b.dziękuję - jesteś WIELKA Laughing

Pozdrawiam!

PS. nie kłóćcie się na forum (widziałam w innym dziale), nie ma sensu paa Smile

Tak tylko wez po uwage ze jak Podwojny pasek z wyplaty dostaniesz plus podwojna kasa to i podwojny podatek........... oni nic nie traca Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

No moze nie podwojny ale napewno wyzszy.
Powrót do góry
lidija

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem o tym doskonale i oni też o tym wiedzą, co jest dla nich lepsze Embarassed czeku nie chcieli mi dać, bo mają zysk ze mnie! niestety, coś za coś Embarassed
Powrót do góry
lidija

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszyłam się przedwcześnie Embarassed poniedziałkowa wiadomość, że kaska będzie na moim koncie, był ich niezłą taktyką zamknięcia mi ust na tydzień Exclamation zaległe pieniądze jednak nie wpłynęły Exclamation jaki wniosek - jak dla mnie, to typowa dyskryminacja Polaków Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
slodkicalusek

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 10:55 pm    Temat postu: pomocy! Odpowiedz z cytatem

może ktoś mi podpowie w jaki sposób wyciagnąć od agencji pracy pieniądze za urlop,i p60?od kilku miesięcy mnie kłamia,że wyslą pocztą.
Powrót do góry
jadzia26

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Citizen Advice Bureau moze pomoc badz tez ACAS http://www.acas.org.uk/index.aspx?articleid=1461.
Powrót do góry
nasturcja

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Piszesz do agencji pismo, że od dnia x nie otrzymałaś(eś) pieniędzy za urlop w kwocie 60f i prosisz o natychmiastowe wypłacenie należności. Jeżeli wysyłasz pismo do agencji przez pocztę (najlepiej recorded delivery – 1,15f), to obowiązkowo zachowaj dla siebie kopię listu i paragon, na którym znajduje się numer listu. Jeśli zanosisz pismo bezpośrednio do agencji, to wydrukuj sobie drugi egzemplarz i poproś, żeby osoba, która odbiera Twoje pismo, napisała potwierdzenie jego odebrania z dokładną datą i podpisała się pod nim i dołącz do swojego egzemplarza.

2. Składasz skargę do Recruitment & Employment Confederation, wypełniając formularz, który znajduje się tutaj (po prawej stronie - ikonka related documents):
http://www.rec.uk.com/about-recruitment/standards/How_to_Complain/OnlinecomplaintForm
i wysyłasz na adres:
Professional Standards Departament
Recruitment & Employment Confederation
15 Welbeck Street, London, W1G 9XT
lub e-mail:
standards@rec.uk.com
albo faksem:
020 7935 4112
i czekasz miesiąc na rozwiązanie sprawy;

Jeżeli agencja nie jest członkiem REC, wyślij skargę do:
Employment Agency Standards Inspectorate
1 Victoria Street
London
SW1H 0ET

3. Jeżeli po upływie miesiąca nie otrzymasz pieniędzy, składasz pozew do Employment Tribunal

Tutaj znajdują się podstawowe wiadomości dla pracowników agencyjnych:
http://www.acas.org.uk/CHttpHandler.ashx?id=964&p=0

a tutaj wszelkie dodatkowe informacje:
http://www.acas.co.uk/index.aspx?articleid=1461
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: