Strona główna Działy Hobby Jak kopiować filmy? Jak kopiować filmy?

#73433
tonieja
Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
rollingstone wrote:

v-tec wrote:

Podpowiedzcie proszę jakiś programik do kopiowania filmów DVD, ale działający, bo te których próbowałem pokazywały mi że zabezpieczonych dysków nie ruszają (a są jakieś inne? 😉 )
Dla jasności nie chcę robic żadnego piractwa, ale czasem mam dobry film z wypożyczalni który myślę że jeszcze kiedyś chciałbym obejrzeć… a kupować po Ł15-20 nie będę

nie chcesz robic piractwa? to jakbys to nazwal? nielegalne kopiowanie to jest wlasnie piractwo ❗

jak chcesz obejrzec film drugi raz to nie mozesz go jeszcze raz wypozyczyc jesli nie chcesz kupowac? nie byloby tak bardziej uczciwie?

dla przypomnienia na kazdym opakowaniu plyty jest napisane:
'this motion picture is protected by law and authorised for private home use only, any unauthorised copying hiring, lending, distribution (….) is protected by law’.

Przy wyswietlaniu filmu ukazuja klipy dotyczace kopiowania i kupowania nielegalnie kopiowanych plyt – koncza sie napisem na ognistym tle 'piracy is theft’ ❗

przy robieniu filmu napracowali sie ludzie i dostaja ze sprzedazy i rozprowadzania filmu tantiemy z ktorych zyja.

ciekawe czy gdybys ty (a dotyczy sie to wszystkich ktorzy kopiuja lub kupuja kopiowane plyty) byl aktorem czy muzykiem nie oponowal przeciwko nielegalnym kopiom i downloads. Jakbys byl pisarzem tez chcialbys zeby ludzie kupowali lub wypozyczali twoje ksiazki a nie czytali ich powielanych na ksero. Dotyczy to wielu innych dziedzin tworczosci – dlatego obwarowane sa znakiem copyright!

Podoba ci sie film – uszanuj prace tych ktorzy sie do stworzenia tego filmu przylozyli – nie oszukuj ich i nie lam prawa. Dla przypomnienia 'piracy is theft’ :!:[/quote]

Ja nie popieram piractwa i staram sie miec cala kolekcje mediow czysta. Kopiuje jednak plyty DVD wypozyczone z Internetowej wypozyczalni na twardy dysk. Dlaczego? dlatego ze zasada dzialania takiej wypozyczalni to stworzenie listy, ustawienie priorytetow a potem czekanie na jakis losowy film z listy (wg. priorytetow). Problem polega na tym ze jakos nie trafiaja odpowiednio na moje samopoczucie i wysylaja np. dramat gdy mam podly nastroj. Czasem priorytety sa niedostepne i wtedy wysylaja inne filmy z listy. Po obejrzeniu filmu kasuje go z dysku i tyle.

Zakupione oryginalne CD czy DVD rowniez zgrywam na zapasowe nosniki aby nie tracic pieniedzy w razie gdy sie uszkodza oryginaly. Kupuje licencje a nie nosnik!