Strona główna Działy Hyde Park Anglicy i geografia;-)) Anglicy i geografia;-))

#61648
dafunkonline
Participant

capricorn to było celowe !
nie istnieje zachodnie wyb. Erytrei, a na Islandii nie ma żmij, węży… w ogóle płazów i gadów nie ma.. tylko jakoś mało kto o tym wiedział

to tak jak anglik spytałby się o dostęp Polski do Morza Śródziemnego.. :/

historia historią… anglicy przede wszystkim opowiadają o swojej potędze z czasów kolonii.. a wtedy jak wiadomo Polska zniknęła z mapy świata…
i to nadłuuuugi okres.. pokolenia przemijały, a o Polsce wiedzieli tylko powstańcy… anglik może wie, ze to w naszym kraju zaczęła się II wojna, a co my wiemy o wybuchu I ?? a tak.. kogoś tam ktoś zabił, księcia ferdynanda ? a może kogoś innego ? zamachowiec ? chyba arab … a może serb ? austro węgry ? a moze w jugosławii ??

myślę, że większość z nas nawet nie ma pojęcia, bo po prostu nie wydaje im się to potrzebne… i rzeczywiście.. po co murarzowi czy informatykowi takie notatki w mózgu ?
czasy się zmieniają i zmienia się też dziedzina wiedzy na którą jest społeczny popyt …
angole nie mieli komuny .. wiz.. stanu wojennego.. prośby o wydanie paszportu… świat stoi otworem – jeśli chcą sie dowiedzieć czegoś o innym kraju to poprostu mogą sobie pozwolić, żeby tam pojechać… a co takiego w Polsce jest ? za przeproszeniem gówno ! (biorąc pod uwagę Kraków czy zakopane… Polska jest ooogromna i dwa miasta nie wydolą choćby miały pęknąć)
może gdyby zrobić prawdziwą reklamę a nie tylko slogany – Inwestuj u nas, gospodarka rośnie jak drożdż.. a co to turystę obchodzi.. ja już na sam dźwięk słowa gospodarka to zasypiam…
nie ma się co dziwić, że anglicy nie wykazują chęci do poznania naszego położenia geograficznego czy sytuacji politycznej… chcemy zaistnieć ? proszę bardzo… ale to chyba musiałby jeden kaczyński na drugiego wejść żeby tak się stało… wtedy na pewno sięgniemy ideału 😀
buhahahahahhahaaa chyba pięt !! 😀

a co powiecie o tadżykistanie ? mają pociągi ? a może cyganie mieszkają w lesie z niedźwiedziami w tym egztycznym kraju ? a jaki tam język ? a jakie góry ?

śmiejemy sie z cudzoziemskich ignorantów – a to tylko przemawia przez nas hipokryzja !!!

a wiecie w ogóle, że w Polsce jest jedno z największych na świecie skupisk kraterów po odłamkach meteorytu ? największy ma prawie 60 m średnicy !!
i co ? kto z was o tym wiedział ?
fata mi chodzi tylko o to, że oburza mnie czyjeś oburzenie .. oczywiście zgadzam sie z tobą, że mamy większą wiedzę o świecie niż statystyczny francuz, anglik i niemiec razem wzięci.. ale prawda jest taka, że z lekci geografii tylko kilka dzieciaków uszczknie coś dla siebie.. reszta tylko jako wiadomości na klasówkę…
niedźwiedzie polarne.. pingwiny… po pierwsze to zaśmiałbym się do rozpuku 😀 a po drugie wytłumaczył, ze takie zwierzątka to nie w tej części europy.. 😀

kocham pingwiny !!! 🙂