Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Proszę o pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zed22

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 2:38 pm    Temat postu: Proszę o pomoc Odpowiedz z cytatem

Witam. Mój problem przedstawia się następująco. Otóż od Listopada do Grudnia ubiegłego roku pracowałem dla agencji Assist w WEEB GROUP. Pieniądze przelewali mi na konto. Od styczna również pracowałem dla Assist lecz już w NEXT na BD4. Nie wypłacili mi pieniędzy na konto ponieważ jakimś dziwnym cudem nie mieli danych mojego konta, po kilku telefonach, stwierdzili iż mam przyjechać po czek(13.01.2012). Czek zrealizowałem w banku w Bradford, jak się później dowiedziałem pieniądze miały być we czwartek (19.01.2012) na moim koncie. I już byłem uziemiony. Otóż nie miałem pieniędzy aby dojeżdżać do pracy. Dzwoniłem, pisałem do szefa tejże agencji, ale z jego strony była cisza.

16.01.2012 roku zarejestrowałem się jako osoba bezrobotna. Dziś dostałem pismo z job center plus abym wyjaśnił dlaczego sam zrezygnowałem z pracy(dzwonili do agencji i tak im powiedzieli). Pomóżcie mi z uzasadnieniem.

PS
Nie zależy mi na benefitach, lecz sytuacja mnie do tego zmusza. Wolałbym pracować niż pobierać od nich jałmużnę. Wszędzie gdzie się udaje bądź dzwonie słyszę: praca będzie od marca.

Pozdrawiam i proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
lukhash

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 6:06 pm    Temat postu: Re: Proszę o pomoc Odpowiedz z cytatem

zed22 napisał:
Pomóżcie mi z uzasadnieniem.

Najlepszym uzasadnieniem będzie prawda. Po co masz kombinować i kłamać??
Powrót do góry
Sandgirl

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodze sie z przedmowca - nie warto kombinowac. Napisz prawde!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
zed22

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 7:54 pm    Temat postu: ;) Odpowiedz z cytatem

To znaczy, że mam napisać to samo co przedstawiłem wam na forum,zgadza się? potrzebuję dofinansowania do councilu dlatego proszę ich o te benefity.

dziękuję za zainteresowanie się tematem.

pozdrawiam
Powrót do góry
artale

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt..klamstwo ma krotkie nogi, wiec przedstaw prawde ale nie wiadomo czy to ci pomoze boe jezeli masz przepracowane 3 m-ce to zasilku i tak pewnie nie dostaniesz..Idz do councilu i zloz wniosek o Housing Benefit. Powodzenia
Powrót do góry
zed22

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 12:10 pm    Temat postu: ;/ Odpowiedz z cytatem

jaki okres trzeba przepracowac aby uzyskac job seekers allowance (przepraszam za bledy)?. podczas rejestracji jako osoba bezrobotna również złożyłem wniosek o dofinansowanie na dom i council.
Powrót do góry
artale

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to musisz miec przepracowane 6 miesiecy zeby byc JSA ale nie jestem pewny no i zawsze mozesz skorzystac z darmowych kursow typu angielski, first aid czy cscs card... to moze sie zawsze przydac
Powrót do góry
zed22

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 2:59 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Do przedmówcy:
Gdzie można starać się o darmowe kursy językowe?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Sandgirl

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jestes zarejestrowany w job centre jako bezrobotny to chyba cie wysylaja...
Jesli pobierasz zasilki to z tego co wiem rowniez jestes zwolniony z oplat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
tynwald_hill
Gość

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandgirl, wiesz ale średnio...

Od września 2011 np. kursy angielskiego, np ESOL jest bezpłatny tylko dla ludzi którzy nie mają pracy, znaczy są bezrobotni. Reszta musi płacić, i nei ważne czy pobiera WTC czy nie. W tamtym roku wystarczyło pobierać WTC i można było chodzić na angielski za darmo. W tym roku się wiele pozmieniało. Proponuję w tej kwestii bezpośrednio zapytania kierować do collegu a nie do ludzi na forum, bo jak widać niektórzy mają nieaktualną wiedzę, nieświeże info.
Ogólnie to np w Leeds City College na stronie collegu był plik pdf do pobrania z wyszczególnionymi warunkami jakie należy spełnić żeby mieć kursy angielskiego za darmo.

Nie żebym się mądrzył, ale najlepsze info zawsze z bezpośredniego źródła a nie koniecznie zawsze z forum. Ja też mogę się mylić, więc polecam przekonać się i sprawdzić dokładnie. Każdy przypadek może być inny więc traktujmy je indywidualnie.
Powrót do góry
Twoja ocena: 0 [+] [-]
bozenka89

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artale napisał:
Z tego co wiem to musisz miec przepracowane 6 miesiecy zeby byc JSA ale nie jestem pewny no i zawsze mozesz skorzystac z darmowych kursow typu angielski, first aid czy cscs card... to moze sie zawsze przydac

JSA nie mósisz pracować wogóle (wystarzcy że przyjedziesz z Polski i mówisz że tu mieszkasz)
ps. od kwietnia tamtego roku wszystkie benefity są dostępne dla "rezydentów" (czy osób które oświadczają że tu mieszkają) od razu po przyjeździe z Polski Smile
Powrót do góry
Okul

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, nawet jak w Polsce mieszkasz, to mozesz brac JSA, na wujka, babcie, piseka burka i Krzysia Ibisza Shocked

Tylko dlaczego podczas initial appointment w Jobs Centre robia Residency Assessment, ktory nastepnie przekazywany jest do biura w Szkocji i w zaleznosci od przyznanego statusu (4-6 tyg oczekiwania) dopiero uzyskuje sie (lub nie) prawo do zasilku. Wyjatkiem sa posiadacze rezydencji stalej lub paszportu brytyjskiego.
Wieta co? Poczytajta se direct.gov.uk. Tam wszystko ladnie pisze
Powrót do góry
bozenka89

PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okul napisał:
Tak, nawet jak w Polsce mieszkasz, to mozesz brac JSA, na wujka, babcie, piseka burka i Krzysia Ibisza Shocked

Tylko dlaczego podczas initial appointment w Jobs Centre robia Residency Assessment, ktory nastepnie przekazywany jest do biura w Szkocji i w zaleznosci od przyznanego statusu (4-6 tyg oczekiwania) dopiero uzyskuje sie (lub nie) prawo do zasilku. Wyjatkiem sa posiadacze rezydencji stalej lub paszportu brytyjskiego.
Wieta co? Poczytajta se direct.gov.uk. Tam wszystko ladnie pisze

Tak, zgadza się - są tam takie pytania np: czy masz na terenie uk swoje rzeczy osobiste (wiec wypełniasz intuicyjnie i nie ma problemu dostaje każdy Smile )
Powrót do góry
antonik

PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego od razu z góry zakładacie że kłamie? Może na prawdę mu nie wypłacili z takich powodów jak piszę
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: