click here for English version
Polish Express

Coraz więcej rodzin jest rozdzielanych

dodano: 10.10.2017
Polish Express

Home Office nie daje pozwolenia obcokrajowcom

Liczba obcokrajowców, którzy otrzymują pozwolenie na życie wraz ze swoimi partnerami lub partnerkami w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniej dekady aż o 73 procent. Eksperci za przyczynę takiego stanu rzeczy podają nieprzychylną politykę imigracyjną rządu.

Zgodnie z analizą statystyk imigracyjnych coraz mniej dzieci, partnerów, partnerek oraz krewnych obywateli brytyjskich otrzymuje pozwolenie na pobyt w Wielkiej Brytanii. Tendencja spadkowa utrzymuje się od roku 2006 - w ciągu ostatniej dekady odnotowano spadek 73-procentowy.

Według polityków statystyki te są konsekwencją nieprzychylnej imigrantom polityki Partii Konserwatywnej. Dziennik „The Independent” przytoczył przykład mężczyzny, który twierdzi, że przez nowe przepisy związane z wydawaniem wiz, kontakt ze swoją żoną i synem ma wyłącznie przez Skype'a.

Okazuje się, że spada nie tylko liczba obcokrajowców, którzy dostają pozwolenie z Home Office na zamieszkanie wraz ze swoimi rodzinami na Wyspach, ale także ilość składanych aplikacji. W roku 2006 istniało 83-procentowe prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia aplikacji o wizę, a w roku ubiegłym 72-procentowe.

Eksperci tłumaczą, że za spadek podań odpowiedzialna jest polityka obecnego rządu powstrzymująca ludzi przed składaniem aplikacji. Zgodnie z nowymi przepisami do kryterium, zgodnie z którym przyznawane są wizy, należy m.in. wysokość zarobków. Dochodzi do tego także wzrost opłat za złożenie aplikacji oraz dłuższy proces rozpatrywania podania.

www.polishexpress.co.uk

Subskrybuj RSS

Bądź na bieżąco z artykułami.
Subskrybuj RSS

Ostatnie artykuły

Zaproponuj temat kolejnego artykułu

Chcesz, aby w naszym serwisie pojawił się artykuł na interesujący Cię temat?
Zgłoś to do naszych Redaktorów.

Podziel się tym artykułem z innymi

Dodaj artykuł na Wykop.pl Dodaj artykuł na Facebook Dodaj artykuł na del.icio.us Dodaj artykuł na Twitter Wyślij link znajomemu poprzez e-mail

Co o tym sądzisz?

Liczba dodanych komentarzy: 1.

Anglicy przejadą się na tym brexicie jak im zabraknie fachowców do pracy.