10 NAJGORSZYCH pracodawców w UK

Sprawdź czy na liście jest TWÓJ szef! Wszyscy narzekamy na swoich szefów – widzimy w nich istne zło wcielone, prawdziwe potwory żerujące na naszej pracy w zamian za marne wynagrodzenie. Ale czy naprawdę mamy tak źle? Jak się okazuje inni mogą mieć jeszcze gorzej! Na podstawie danych dostarczonych przez użytkowników portalu Glassdoor.com stworzono niechlubny ranking

Sprawdź czy na liście jest TWÓJ szef!

Wszyscy narzekamy na swoich szefów – widzimy w nich istne zło wcielone, prawdziwe potwory żerujące na naszej pracy w zamian za marne wynagrodzenie. Ale czy naprawdę mamy tak źle?

Jak się okazuje inni mogą mieć jeszcze gorzej! Na podstawie danych dostarczonych przez użytkowników portalu Glassdoor.com stworzono niechlubny ranking 10 najgorszych miejsc pracy na terenie Zjednoczonego Królestwa. Zasady były bardzo proste – swoich pracodawców oceniali pracownicy wystawiając oceny w szkolnej skali.

Niestety, stworzenie obiektywnego rankingu najgorszych pracodawców w UK okazało się zbyt pracochłonne – przetworzenie danych milionów firm w Wielkiej Brytanii i ocen użytkowników przerosło reporterów dziennika „The Telegraph”. Udało im się jednak zestawić kilkanaście przedsiębiorstw, która mają najniższe noty. W zasadzie nie jest to zestawienie dziesięciu najgorszych firm, ale dziesięciu z najgorszych firm. Tak czy siak – tych pracodawców radzimy unikać!

Średnią ocen na poziomie 1.9 może „pochwalić się” The Financial Ombudsman Service (FOS). Pracownicy tej firmy narzekają na stresujące i ciężkie warunki pracy, choć chwalą sobie elastyczność godzin pracy i dobry system benefitowy. Poproszeni o komentarz przedstawiciele FOS zaznaczają, że ich firma w ostatnich czasie przeszła poważną restrukturyzację, co mogło odbić się na atmosferze w pracy.

Z kolei zatrudnieni w znanej firmie bukmacherskiej William Hill oprócz braku przerw i długich godzin pracy najmocniej krytykują… samotność. Natomiast znajdujący się na etacie w placówkach sieci sportowej JD Sports (średnia ocen 2.6) narzekają na wysokie wymagania przy minimalnym wynagrodzeniu. Z kolei w jednym z magazynów firmy, tym zlokalizowanym w Rochdale miały panować warunki gorsze, niż w więzieniu. Firma rzecz jasna zapewnia, że robi wszystko, aby zapewnić jak najlepsze warunki, ale zła fama, którą cieszy się JD dorównuje tej, która dotyczy Sports Direct.

Pracownicy Ladbrokes (2.3/5) także mówią o osamotnieniu w pracy i trudnościach w radzeniu sobie z skorymi do awantur klientami. Wielu z pracowników wspomina, że fuzja z Coral „zniszczyła tę firmę” i że przedtem było znacznie lepiej.

A ranking przygotowany przez „The Telegraph” prezentuje się tak:

Lista najgorszych firm do pracy w UK:

William Hill
The Financial Ombudsman
Holland & Barrett
Mitie
JD Sports
Ladbrokes
Caffè Nero
Wyevale Garden Centres
Laura Ashley
IWG, dawniej Regus

Lista najlepszych firm do pracy w UK:

Expedia
ARM
Homeserve UK
Mott MacDonald
Peninsula
Unilever
Salesforce
Screwfix
First Derivatives
American Express

Źródło: www.Polishexpress.co.uk

Podobne artykuły

Skomentuj

Twój adres nie będzie widoczny. Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką *