click here for English version
emito.net

Minimalne zarobki by „godnie” żyć

dodano: 10.07.2017
emito.net

Do zachowania dobrego standardu życia potrzeba coraz wyższych dochodów

Eksperci z Joseph Rowntree Foundation wyliczyli, jakie zarobki pozwalają na utrzymanie „przyzwoitego” poziomu życia dla przeciętnej rodziny żyjącej na Wyspach. Jest on określany jako poziom, który pozwala nie tylko na przeżycie, ale także pewne rozrywki, np. prezenty świąteczne czy wycieczki szkolne dla dzieci.

Tą kwotą dla rodziny z dwójką dzieci jest 40,800 funtów rocznie. Natomiast osoba samotna potrzebuje min. £ 17,9 tys. rocznie, a samotny rodzic z dzieckiem wymaga £25,9 tys. rocznie.

Autorzy raportu zwracają uwagę na coraz większe problemy w osiągnięciu tego pułapu przychodów. Brexit, inflacja i ograniczenia w zasiłkach sprawiają, że do zachowania dobrego standardu życia potrzeba coraz wyższych dochodów. Dlatego mimo wzrostu pensji minimalnej, standard życia rodziny o niskich zarobkach spada.

Rodzinom zarabiającym pensję minimalną brakuje £59, a samotnym rodzicom £55 tygodniowo, do osiągnięcia odpowiedniego pułapu.

Z danych opublikowanych przed rokiem wynikało, że przeciętna pensja Polaka mieszkającego w Zjednoczonym Królestwie nie przekracza £1,4 tys. miesięcznie.

Źródło: emito.net

Subskrybuj RSS

Bądź na bieżąco z artykułami.
Subskrybuj RSS

Ostatnie artykuły

Zaproponuj temat kolejnego artykułu

Chcesz, aby w naszym serwisie pojawił się artykuł na interesujący Cię temat?
Zgłoś to do naszych Redaktorów.

Podziel się tym artykułem z innymi

Dodaj artykuł na Wykop.pl Dodaj artykuł na Facebook Dodaj artykuł na del.icio.us Dodaj artykuł na Twitter Wyślij link znajomemu poprzez e-mail

Co o tym sądzisz?

Brak komentarzy do tego artykułu. Dodaj własny.